Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Vitamin D: Proč je pro člověka tak důležitý – a jak ho doplnit?

Posilování imunity je vždy aktuální téma. V současné době však ještě o něco aktuálnější než kdy jindy. Přeci jen již druhým rokem čelíme koronaviru a snažíme se přirozenou obranyschopnost zlepšit všemi dostupnými způsoby. Mezi ty nejspolehlivější patří vyvážený jídelníček a průběžné doplňování důležitých vitamínů. My jsme se zaměřili na vitamin D neboli „déčko“, jehož nedostatek může s organismem pořádně zacloumat.

Proč se naše tělo bez vitaminu D neobejde?

Lidský organismus využívá vitamin D3 k různým účelům. Mezi ty hlavní patří vývoj kostí, což je podstatné především u menších dětí – a mimo jiné příznivý vliv na fungování imunitního systému. Dobrá zpráva je, že člověk umí vitamin D vytvořit. Ovšem pouze za podmínky působení UVB záření.

V posledních letech, kdy trávíme většinu času uvnitř budov, trápí nedostatek vitamínu D stále více lidí. Podle institutu Roberta Kocha trápí deficit cca 60 % Němců a Češi na tom nebudou o moc lépe. Vždyť už jen fakt, že nežijeme v oblasti, kde by slunce svítilo každý den, je z hlediska průběžného doplňování vitamínu D podstatný problém.

Co když máme vitaminu D nedostatek?

Tělo „sluneční“ vitamín potřebuje jako sůl (kterou ve skutečnosti téměř nepotřebuje). Bez vitaminu D může dojít k rozvoji chronických nemocí, jako jsou osteoporóza, cukrovka, kardiovaskulární onemocnění i některé typy rakoviny. Mohou se také dostavit deprese a poruchy imunitního systému.

Kde vitamín D získat?

Vitamin D lze naštěstí doplnit např. prostřednictvím potravin na něj bohatých. Na nepříliš dlouhém seznamu najdete ryby, vaječné žloutky či mléko. Obvykle se nejedná o velké množství, a proto je vhodné (pokud netrávíme dostatek času na sluníčku) konzumovat kvalitní doplňky stravy. Vysoké dávky bez GMO, želatiny, cukru, barviv a stabilizátorů nabízí tento vit D3 z woldoshop.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *