Bič na podvodníky

Bič na podvodníky

Zdá se vám, že žijeme ve světě podvodů a lží? Nezdá, realita je ještě horší. Nechceme vás strašit, ale klamavé nabídky, jejichž jediným cílem je dostat obsah vaší peněženky, na nás čekají úplně všude. Pamětníci lamentují, že za jejich mladých let tomu tak nebylo. Bylo, ale nemluvilo se o tom. Masmédia nás pravidelně informují o podvodech na důchodce i těch poněkud většího kalibru. I V Minulosti se lidé snažili zbohatnou ne zrovna čestným způsobem – mnohdy až kuriózním. Vzpomeňme si třeba na legendární podvod s prodejem Karlštejna, kdy známý kolaborant Harry Jelínek oklamal americké investory o 30 000 tehdejších amerických dolarů.

Kde můžete narazit na podvodníky?

Odpověď je jednoduchá. Úplně všude. Ať už se jedná o finanční sféru, nabídku zaměstnání, taxikáře, reality nebo internetové obchody, vždy můžete narazit na někoho, kdo nedostojí svým slibům. A právě proto vzniklo diskuzní fórum podvodyfirem.cz, které má na podobné „experty“ upozornit. Diskuze je přehledně rozdělena do příslušných kategorií, kde můžete přispět i bez registrace. V případě, že jste se stali obětí podvodu, neváhejte na fórum napsat. Pokud podvodníci nesedí za mřížemi, pomůžete mnoha lidem. Mnoho podvodů navíc není trestným činem. Obohatí-li se na vás o částku, která spadá mezi přestupky, máte šanci, že narazíte na další, kterým se stalo to samé. V takové situaci se částky sčítají a není problém podat žalobu.

Nebuďte lhostejní

To, že jste se stali obětí podvodu rozhodně není hanba. Každý z nás dělá chyby a důvěřuje i v případě, kdy je podvod více méně zřejmý. Nezáleží na tom, zda jste narazili na podvodnou půjčku nebo vám nepřišlo objednané zboží. Neméně nepříjemné jsou i podvodné práce, kdy zaměstnavatel neuhradí mzdu v plné výši. Napište o tom a zamezte tomu, aby se situace opakovala. Dobrý pocit, že jste udělali něco správného, je k nezaplacení.

Publikováno: 03. 10. 2012

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: harry jelínek | podvodné firmy | podvodné práce | podvodníci | podvody