Víte, jaké má být počasí?

Víte, jaké má být počasí?

Panáček nebo panenka? Tak se mnozí z nás každé ráno ptali a sledovali z okna, zda z domečku visícího u dveří vykukuje ona nebo on, a podle toho určovali, jaké bude počasí. Dnes je to ještě jednodušší.

Ukryto v domečku

Kouzlo panenky a panáčka stále nepominulo a u mnoha domů je stále vidíme, někdy v obměněné verzi se zvířátky, princip je ale stále stejný. Nejedná se o žádné zázraky, jen o reakci na aktuální počasí, cokoli dalšího kromě rozlišení na ošklivo a hezky už jsme se ale nedozvěděli. Jaká je vlhkost, kolik je venku stupňů a jak to bude s počasím vypadat, nám už panenka ani panáček říct neuměli. Dnešní domečky nejsou malované, místo postaviček ukrývají senzory, které vedou dovnitř domu nebo bytu a jsou propojeny s domácí meteorologickou stanicí, která nám toho umí říct mnohem více.

Jak na počasí

Malá krabička s elegantním designem ve tvaru kapky s přehledným displejem nás informuje na první pohled o všem, co nás o počasí zajímá, právě díky venkovnímu bezdrátovému senzoru. Domácí a přenosná meteorologická stanice Orava zobrazí teplotu a vlhkost uvnitř i venku a také čas, datum a den v týdnu. Na displeji nechybí ani informace o fázi měsíce a také prognóza počasí se stavy slunečno, polojasno, zataženo a déšť. To je důležité, pokud se zrovna chystáte na výlet a máte tak ulehčené rozhodování, co si vzít na sebe a zda se případně připravit i na déšť. Kromě toho si můžete nařídit budík na dobu, kterou chcete, a využívat meteostanici i pro ranní buzení nebo jako upozornění na pravidelnou činnost. Vítanou funkcí je i možnost nastavení podsvícení displeje, možnost nastavení jednotky teploty, třeba pro případ vycestování, a volitelný formát času (12- / 24- hodinový formát času). Jedním pohledem na meteorologickou stanici získáte perfektní přehled o tom, jak je venku a jak se bude počasí vyvíjet, a pokud ji máte třeba hned u postele, můžete si hned po probuzení naplánovat den.

Publikováno: 21. 10. 2019

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam