Za správný vývoj dětských nožiček jsou zodpovědní rodiče. Jaké zvolit první boty?

Za správný vývoj dětských nožiček jsou zodpovědní rodiče. Jaké zvolit první boty?

Péče o dítě není snadná záležitost. Rodiče jsou vystaveni mnoha zdrojům informací a často netuší, jak se správně rozhodnout. Týká se to i výběru prvních botiček - který typ je k citlivé dětské nožce nejšetrnější a stojí vůbec za to do dětské obuvi investovat, když dítě roste velmi rychle a boty příliš dlouho nevynosí? Zodpovědní rodiče moc dobře vědí, že význam první obuvi není radno podceňovat. Vždyť na vývoj dětských nožiček mají vliv také dupačky. Měly by mít dostatečně objemnou chodidlovou část a v žádném případě nesmí chodidlo tlačit. Velkou chybou je také obouvání těsných ponožek a pletených bačkůrek. Právě ty totiž chodidlo příliš těsně obepínají a brání dostatečnému prokrvování. Dítěti by rozhodně po sejmutí ponožek a bačkůrek neměly nožkách zůstávat otlačeniny či rýhy.

Co je dobré vědět o vývoji dítěte?

Jak se ale postavit k výběru prvních botiček? V prvé řadě je třeba přihlédnout k tomu, že se dítě velmi rychle vyvíjí. V prvním roce života se promění z kojence na regulérního chodce - alespoň většinou. Některé děti začínají chodit o něco později a mohu přeskočit určité vývojové fáze. Rodiče z toho nemusí stresovat, neboť vývoj je do značné míry individuální. Neustálé srovnávání s ostatními dětmi může vést k mylným závěrům. První botičky by v žádném případě neměly dítko tlačit. Naopak se preferuje co nejpřirozenější chůze, kterou umí zajistit pouze dětské barefoot boty. Odborníci se shodují na tom, že barefoot capáčky patří k tomu nejlepšímu, co mohou rodiče potomkům nazout.

Kde pořídíte kvalitní barefoot boty odpovídající kvality?

I v sortimentu barefoot obuvi samozřejmě panují velké kvalitativní rozdíly. Rozhodnete-li se pro tento typ botiček, poohlédněte se po nich u specializovaného prodejce, který nabízí certifikované capáčky prvotřídní kvality. Super-lehké a ohebné capáčky najdete například v oblíbeném e-shopu Bibalou.

Publikováno: 21. 07. 2018

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: capáčky barefoot | dětské barefoot boty | první dětské boty