Vousy k mužům patří. Jak dosáhnout mužné tváře, když příroda byla skoupá

Vousy k mužům patří. Jak dosáhnout mužné tváře, když příroda byla skoupá

Je libo plnovous nebo raději knírek? Kdo z mužů by alespoň jednou nezatoužil po pořádně zarostlé tváři. Přeci jen je to znak mužství. Ale ne každému příroda dopřála tak, jak by chtěl. Místo hustého strniště vám na tváři vyrůstá jen pár chloupků? Popřípadě máte některé části hojně zarostlé a jinde zcela holou tvář? Svého vysněného plnovousu se však vzdávat nemusíte. Pomoci vám může transplantace vousů. Cena se může zdát ze začátku vyšší, ale problém budete mít vyřešen jednou provždy. A získat vysněný vzhled, po kterém toužíte, je přece k nezaplacení.

Vousy a muži k sobě patří

Péče o vousy je téměř stará jako lidstvo samo. Už i na prastarých jeskynních malbách je kromě lovu mamutů vyobrazeno i to, že i v té době se muži o své vousy starali a zkracovali je pomocí lastur. Nejstarší nalezený nástroj k holení, čepelka z pazourku, je dokonce starý 30 000 let. A zatímco starověcí Řekové vousům nepřáli a preferovali hladce oholené tváře, jejich rivalové Peršané si na svých vousech velmi zakládali. Byly nejen znakem mužství, ale i sociálního postavení. Vousy jsou symbolem i v dnešní době. Mohou dokonce i pomáhat. Znáte například charitativní kampaň Movember? Jenže, co dělat, když byste rádi vousy nosili, ale nerostou vám tak, abyste s nimi byli spokojeni?

Transplantace vousů je moderním řešením, který vám dopomůže k požadovanému vzhledu

Možná jste o tom nikdy neslyšeli. I vlasy nebo vousy jdou transplantovat. Je to rychlé a efektivní řešení, které vám zajistí přirozený porost tam, kde jej chcete mít. Na čem je postavena?
  • K transplantaci se použijí vaše vlastní štěpy z vlasů ze zadní části hlavy. Zní to trochu drasticky? Nebojte. Jedná se vlastně o to, že se vám vyndají velmi tenkou jehlou cibulky vašich vlasů. Jako když si vytrháváte vlasy.
  • Tyto štěpy se pak nastřelí na tvář do míst, kde vám vousy chybí.
  • Hotovo. Po zákroku můžete jít bez problémů domů.
  • Bolesti se bát nemusíte. Po dobu zákroku je tlumena lokální anestezií.

Cena. Od čeho se odvíjí?

  • To, kolik vás bude zákrok stát, velmi záleží na tom, jak moc husté vousy budete chtít. Neboli čím menší plocha a čím méně štěpů je potřeba, tím levnější zákrok bude.
  • Velmi záleží i na přístrojích, kterými bude transplantace prováděna. Ty moderní dokáží zamezit tomu, aby došlo k poškození vlasových cibulek před jejich nástřelem. Krom toho dokáží zkrátit dobu zákroku i následné rekonvalescence, takže se téměř okamžitě můžete vrátit do vašeho běžného života.
  • Transplantace nezanechává žádné jizvy. Ani na hlavě, ani na tváři. Naopak se také velmi často používá v místech, kde už jizvy jsou, aby došlo k jejich vizuálnímu překrytí.
Využijte možností dnešní doby a získejte tvář zarostlou tak, jak jste si vysnili.

Kvalita by měla zvítězit nad cenou.

I když se jedná o zákrok, který nepotřebuje dlouhou dobu rekonvalescence, jde však pořád o proces, kdy se zasahuje do vašeho organismu, a proto byste měli být s výběrem klinik velmi obezřetní. Cena by neměla být určujícím faktorem vaší volby.
  • K transplantaci by se vždy měla používat certifikovaná moderní zařízení s personálem odpovídajícího vzdělání se specializací právě na tento druh zákroků.
  • Transplantaci nabízí mnoho zahraničních klinik, například v Turecku. Zde je však nutné mít se opravdu velmi na pozoru, protože ne všechny tyto kliniky splňují parametry na tuto vysoce specializovanou součást moderní medicíny.
  • Transplantace vousů přímo v České republice je mnohem jistější volbou. Některé kliniky plastické chirurgie dokonce nabízejí svým klientům možnost splátek, díky kterým si mohou dovolit volit kvalitní ošetření a skvělý výsledek zákroku. A to rozhodně stojí za zvážení.
Vousy jsou jednou z prvních věcí, které si lze na muži všimnout. Nenechte se ničím limitovat. Spokojenost se svým tělem je totiž k nezaplacení. Také toužíte po hustých vousech?

Publikováno: 26. 12. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam