Seznamte se s nespornými výhodami a praktickým využitím lité podlahy

Seznamte se s nespornými výhodami a praktickým využitím lité podlahy

Stavebnictví je obor, který prochází neustálými inovacemi. Na trh přichází nové materiály a při stavbě jsou uplatňovány efektivnější pracovní postupy. Trend se samozřejmě týká také realizace podlah a v posledních letech hrají prim lité podlahy, které jsou v mnoha ohledech lepší než klasická betonová stěrka. O úplnou novinku však také nejde – technologie se úspěšně využívá v průmyslových objektech, kancelářích a domácnostech již řadu let. A my vám prozradíme největší výhody variant na bázi anhydritu a cementu.

Lité podlahy z anhydritu

Anhydrit je směs síranu vápenatého, vody, písků a několika dalších přísad. Výsledkem je tekutá hmota s velmi dobrými užitnými vlastnostmi. Vzhledem k homogennímu charakteru vede oproti betonové podlaze mnohem lépe teplo a je ideální pro podlahové topení. Lité podlahy z anhydritu umožňují realizaci velkých ploch (i 1000 m²) beze spár a na zpevnění nejsou zapotřebí kari sítě. K dalším výhodám patří vysoká pevnost tlaku a v tahu za ohybu, ale také rychlá realizace. Anhydritové podlahy jsou pochůzné za cca 24 - 48 hodin a zatížitelné za 4 – 5 dní. Výsledkem je rovný povrch i bez použití samonivelačních stěrek. Za negativa lze považovat silnou reakci s kovy a nutnost ochrany před vlhkem.

Lité podlahy z cementu

V případech, kdy jsou anhydritové podlahy nevhodné, představují ideální náhradu lité cementové podlahy. V praxi jde například o průmyslové prostory trvale zatížené mokrým provozem, veřejné sprchy, kryté bazény apod. Opět jde o řešení určené pod konečnou nášlapnou vrstvu a oproti běžnému cementovému potěru nabízí celou řadu praktických výhod. Realizace je snadnější, přesnější a výrazně rychlejší. Vzhledem k tomu, že není zapotřebí tolika pracovníků, jsou náklady nižší. A opět jde o optimální volbu v souvislosti s podlahovým topením – cementový potěr velmi dobře přenáší teplo. Při realizaci se nevyužívají kari sítě a podlaha je pochozí po 24 – 48 hodinách. Již po týdnu přitom snese cca 60 % zatížení. Chcete se o moderních podlahách dozvědět více? Obraťte se na odborníky z Anhypodlahy.cz, kteří vyvinuli vlastní produkt - samonivelační potěr Anhyfast. Doporučí vám optimální řešení na míru.

Publikováno: 14. 12. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: anhydritové podlahy | cementová litá podlaha