Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Seznamte se s nespornými výhodami a praktickým využitím lité podlahy

Stavebnictví je obor, který prochází neustálými inovacemi. Na trh přichází nové materiály a při stavbě jsou uplatňovány efektivnější pracovní postupy. Trend se samozřejmě týká také realizace podlah a v posledních letech hrají prim lité podlahy, které jsou v mnoha ohledech lepší než klasická betonová stěrka. O úplnou novinku však také nejde – technologie se úspěšně využívá v průmyslových objektech, kancelářích a domácnostech již řadu let. A my vám prozradíme největší výhody variant na bázi anhydritu a cementu.

Lité podlahy z anhydritu

Anhydrit je směs síranu vápenatého, vody, písků a několika dalších přísad. Výsledkem je tekutá hmota s velmi dobrými užitnými vlastnostmi. Vzhledem k homogennímu charakteru vede oproti betonové podlaze mnohem lépe teplo a je ideální pro podlahové topení. Lité podlahy z anhydritu umožňují realizaci velkých ploch (i 1000 m²) beze spár a na zpevnění nejsou zapotřebí kari sítě.

K dalším výhodám patří vysoká pevnost tlaku a v tahu za ohybu, ale také rychlá realizace. Anhydritové podlahy jsou pochůzné za cca 24 – 48 hodin a zatížitelné za 4 – 5 dní. Výsledkem je rovný povrch i bez použití samonivelačních stěrek. Za negativa lze považovat silnou reakci s kovy a nutnost ochrany před vlhkem.

Lité podlahy z cementu

V případech, kdy jsou anhydritové podlahy nevhodné, představují ideální náhradu lité cementové podlahy. V praxi jde například o průmyslové prostory trvale zatížené mokrým provozem, veřejné sprchy, kryté bazény apod. Opět jde o řešení určené pod konečnou nášlapnou vrstvu a oproti běžnému cementovému potěru nabízí celou řadu praktických výhod. Realizace je snadnější, přesnější a výrazně rychlejší.

Vzhledem k tomu, že není zapotřebí tolika pracovníků, jsou náklady nižší. A opět jde o optimální volbu v souvislosti s podlahovým topením – cementový potěr velmi dobře přenáší teplo. Při realizaci se nevyužívají kari sítě a podlaha je pochozí po 24 – 48 hodinách. Již po týdnu přitom snese cca 60 % zatížení.

Chcete se o moderních podlahách dozvědět více? Obraťte se na odborníky z Anhypodlahy.cz, kteří vyvinuli vlastní produkt – samonivelační potěr Anhyfast. Doporučí vám optimální řešení na míru.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.