Kontaktní čočky jsou zajímavým módním doplňkem

Kontaktní čočky jsou zajímavým módním doplňkem

Odlišovat se od ostatních můžeme nejen svými činy, ale samozřejmě i vzhledem. Ten je možné měnit různými způsoby – pomocí oblečení, jiného účesu nebo například kontaktních čoček. Samozřejmě však není řeč o klasických typech, nýbrž o barevných verzích.

Pokud jde o zkrášlování pomocí oftalmologických pomůcek, stále vedou brýle. Ty se dnes dají pořídit v nepřeberném množství variací, takže najít si pro svůj obličej ty pravé sice někdy může trvat, avšak většinou se člověk nakonec dočká.

Ne každý ale brýle touží nosit. Jsou lidé, kterým se prostě nelibí, případně jim připadají těžké. Pro takové jsou kontaktní čočky vítanou alternativou. Problém trochu spočívá v tom, že ty standardní jsou čiré, takže žádným způsobem člověka nedělají vizuálně zajímavějšího. K tomuto účelu se primárně používají levné barevné čočky.

Nemusí být jen decentní

Čočky tohoto typu mohou mít celou řadu různých zabarvení. Hojně poptávané jsou jak modely s barvami typickými pro lidské oko, tak i černé, červené či třeba fialové čočky.

Zatímco první verze lidé nosí běžně ven, třeba když jdou jen nakoupit, tmavě rudé čočky se obvykle nasazují k nějaké zajímavé příležitosti, typicky třeba večírku v kostýmech.

Ať už si člověk vybere jakýkoliv typ, je rozumné koupit si jen jedno balení, zvláště, když se jedná o první čočky vůbec. Citlivější typy totiž nemusí plast na rohovce vůbec snést, a pak je lepší na začátku neutratit příliš velkou sumu zbytečně. Když se čočky osvědčí, není problém objednat další.

Mimo samotných čoček je nezbytné rovnou přiobjednat speciální dezinfekci, která vícedenní modely dokáže ochránit před prachem a dalšími nečistotami, které by mohly potenciálně dráždit oko. V případě objednávky nad 1200,- Kč přidává obchod Top Crazy dezinfekční roztok zdarma. Vyplatí se tedy toho občas nakoupit více.

Publikováno: 27. 12. 2022

Kategorie: Móda

Autor: Adam