Vylepšujeme obývací pokoj. Na co se zaměřit?

Rekonstrukce je krokem, který nám umožní výrazně zvelebit prostory, kde bydlíme. Je jedno, zda bydlíme v bytě nebo rodinném domě, nebo jak je velký. Často začínáme u těch nejvyužívanějších místností, jakými je koupelna, kuchyně a obývací pokoj. Pojďme se společně podívat na to, na co nezapomenout.

Zaměřte se na skvělé klima

Pobyt v obývacím pokoji by nám měl nejenom umožnit to, abychom se cítili dobře, ale měl by nám umožnit i to, abychom nebyli zbytečně vystaveni horku, nebo naopak chladu. Obojí dokáže řešit výkonná klimatizace Daikin. Ideální možnost, jak dát v létě sbohem tropickým teplotám v interiérech v chladných dnech si naopak přitopit. Navíc u dané jednotky oceníte i velmi elegantní vzhled, který se do moderního interiéru bude hodit.

Nezapomínejte na základní nábytek

To, bez čeho se obývací pokoj neobejde, je samozřejmě i kvalitní nábytek. Zde začnete sedačkou a křesly. Obojí by mělo být jak pohodlné, tak samozřejmě prostorné. Dále je to také konferenční stolek, nebo různé police. To hlavní je však centrální stěna. Ta se může skládat z několika různých prvků a tak neváhejte a vyberte si obývací stěnu jako komplet, kde nejenom nic nechybí, ale zároveň vše perfektně ladí. A to jak použitým materiálem, tak i designem.

Nenechte se rušit svými sousedy

Pokud bydlíte v panelovém domě, možné slyšíte hluk od svých sousedů, a to jak těch, kteří bydlí nad vámi a pod vámi, tak i vedle vás. V takovém případě doporučujeme odhlučnění. Tedy úpravy, které zlepší izolační vlastnosti vašeho interiéru, což pomáhá mnohem spokojenějšímu bydlení. Samozřejmě tento krok bychom měli svěřit odborné firmě, která nejprve provede nezbytná měření. Izolovat dnes lze různými materiály v různých tloušťkách, stejně jako lze izolovat pouze ten prostor, odkud hluk přichází. Na mysli tak máme především:
  • Stropy
  • Stěny
  • Podlahu

Publikováno: 04. 03. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam