Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zdraví

Bolí vás z počítače oči?

Trávíte sledováním monitoru až příliš mnoho času? Pokud se vám zdá, že se vám v poslední době zhoršil zrak, nepřikládejte vinu LCD monitoru. Ty zrak neničí, pouze jej unavují. Tak jako tak se u vás mohla projevit některá z vrozených vad zraku, se kterou byste měli něco udělat. Oči jsou na tom podobě, jako jiné svaly. Musíte je trénovat, jinak nečekejte žádné pokroky. Věděli jste o tom, že dokonce existují kurzy, kde se naučíte trénovat své oči? Kurzy jsou vhodné jak pro lidé se zdravýma, ale unavenýma očima, tak pro osoby se skutečnou vadou zraku. V případě, že vykonáváte některé z náročných povolání (letec, profesionální řidič…), přivítáte kurz s otevřenou náručí.

 

Otestujte si váš zrak na dobreoci.cz v sekci Klub dobré oči a uvidíte sami, jak jste na tom. Test je zcela zdarma a dozvíte se z něj, zda netrpíte některým z častým onemocnění, jako je presbyopie, krátkozrakost či astigmatismus. Co se samotných kurzů týče, pořádá je Institut pro lepší zrak a konají se v březnu a červnu v Praze. I vy máte možnost navštívit atraktivní a velmi příjemný areál Toulčova dvora a dozvědět se něco o tom, jak efektivně cvičit svůj zrak.

 

Všichni mimopražští návštěvníci mají možnost ubytování přímo v areálu, kde si mohou zajít do jídelny se zdravou stravou. Zdravá výživa pro zrak je jedním z témat, která se budou na kurzu řešit. Dále se můžete těšit na témata, jako je vliv slunečního světla, význam barev v našem životě, únava a pálení očí při dlouhodobé práci s monitorem a mnoho dalších zajímavých témat. Kurz je vhodný i pro rodiče s dětmi, které trpí oční vadou.

 

Počet účastníků je relativně malý a to z důvodu, aby měl každý možnost individuální konzultace ohledně konkrétní oční vady. Zápisník si s sebou brát nemusíte, dostanete cvičební pomůcky, borožurku se cviky a CD nahrávky. Udělejte něco pro své unavené či nemocné oči a zajeďte se na kurz podívat.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *