Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Bolí vás z počítače oči?

Trávíte sledováním monitoru až příliš mnoho času? Pokud se vám zdá, že se vám v poslední době zhoršil zrak, nepřikládejte vinu LCD monitoru. Ty zrak neničí, pouze jej unavují. Tak jako tak se u vás mohla projevit některá z vrozených vad zraku, se kterou byste měli něco udělat. Oči jsou na tom podobě, jako jiné svaly. Musíte je trénovat, jinak nečekejte žádné pokroky. Věděli jste o tom, že dokonce existují kurzy, kde se naučíte trénovat své oči? Kurzy jsou vhodné jak pro lidé se zdravýma, ale unavenýma očima, tak pro osoby se skutečnou vadou zraku. V případě, že vykonáváte některé z náročných povolání (letec, profesionální řidič…), přivítáte kurz s otevřenou náručí.

 

Otestujte si váš zrak na dobreoci.cz v sekci Klub dobré oči a uvidíte sami, jak jste na tom. Test je zcela zdarma a dozvíte se z něj, zda netrpíte některým z častým onemocnění, jako je presbyopie, krátkozrakost či astigmatismus. Co se samotných kurzů týče, pořádá je Institut pro lepší zrak a konají se v březnu a červnu v Praze. I vy máte možnost navštívit atraktivní a velmi příjemný areál Toulčova dvora a dozvědět se něco o tom, jak efektivně cvičit svůj zrak.

 

Všichni mimopražští návštěvníci mají možnost ubytování přímo v areálu, kde si mohou zajít do jídelny se zdravou stravou. Zdravá výživa pro zrak je jedním z témat, která se budou na kurzu řešit. Dále se můžete těšit na témata, jako je vliv slunečního světla, význam barev v našem životě, únava a pálení očí při dlouhodobé práci s monitorem a mnoho dalších zajímavých témat. Kurz je vhodný i pro rodiče s dětmi, které trpí oční vadou.

 

Počet účastníků je relativně malý a to z důvodu, aby měl každý možnost individuální konzultace ohledně konkrétní oční vady. Zápisník si s sebou brát nemusíte, dostanete cvičební pomůcky, borožurku se cviky a CD nahrávky. Udělejte něco pro své unavené či nemocné oči a zajeďte se na kurz podívat.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.