Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Dovolená a cestování

Výlet na Karlštejnsko není jen o návštěvě hradu. Jaké aktivity lze v okolí podniknout?

Léto je konečně tady a s ním i doba, kdy většina Čechů alespoň na chvíli zapomíná na každodenní rutinu. Ale kam se vydat na výlet, když vás to zrovna neláká do zahraničí? Naše luhy a háje naštěstí nabízí nespočet turistických příležitostí. K těm nejzajímavějším patří návštěva impozantního hradu, jehož základní kámen položil v roce 1348 arcibiskup Arnošt z Pardubic. Hrad Karlštejn původně sloužil jako tvrz k uchování sbírky svatých relikvií a českých a říšských korunovačních klenotů. V průběhu času se původní podoba změnila a k vůbec největší proměně došlo v rámci tzv. regotizace mezi lety 1887 a 1899.

Pokud jste jedno z nejvýznamnějších českých kulturních památek doposud nenavštívili, napravte to. A rovnou si minimálně na víkend rezervujte luxusní ubytování na Karlštejně v oblíbeném Romantickém Hotelu Mlýn Karlštejn. Možností volnočasového využití je v okolí středověkého hradu víc než dost.

K velmi impozantním místům, které rozhodně stojí za návštěvu, patří vápencové lomy Velká a Malá Amerika. Nachází se v CHKO Český kras a ne nadarmo se jim přezdívá „Český Grand Canyon“. Posloužily jako jedna z kulis při natáčení české klasiky Limonádový Joe.

Milovníci pohybu mohou vyzkoušet některou z mnoha cyklistických tras, které lze samozřejmě absolvovat i pěšky. Příznivci lezení zase nesmí vynechat vápencovou skálu Srbsko. Útesy jak Bláznivá stěna, Štítek, Vlastina stěna či Barrandova jeskyně patří k tomu nejlepšímu v celočeském měřítku.

Za zmínku stojí také atrakce v hotelu Karlštejn, respektive v jeho bezprostředním okolí. Na venkovním ostrově, který je součástí hotelového areálu, lze uspořádat raut s grilováním, v relaxačním centru si zase užijete plnohodnotné wellness ve vířivce a finské sauně. Hotelový personál vám na přání zajistí mobilní casino a s dětmi můžete zavítat do blízkého Zooparku.

Ubytování v romantickém hotelu Karlštejn si můžete rezervovat online na hotelmlynkarlstejn.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *