Zahajte letošní cyklistickou sezónu s novým kolem

Zahajte letošní cyklistickou sezónu s novým kolem

Konečně jsme se dočkali krásného jarního počasí a nemáme nejmenší důvod zůstávat doma. S příchodem jara začala i nová cyklistická sezóna proto jsme pro vás připravili praktického průvodce, který vám pomůže s výběrem vhodného jízdního kola.

Vybíráme kolo podle způsobu jízdy

Mezi nejoblíbenější jízdní kola patří ta s přízviskem krosová. Budete-li jezdit převážně na polních nebo lesních cestách a zpevněných komunikacích, je určeno právě pro vás. Dovybavíte-li ho blatníky, svítilnami a dalšími prvky, získáte trekkingové kolo. Pro jízdu v drsnějších podmínkách je vhodné horské a na extrémní sjezd sjezdové kolo. To je vybaveno odpruženou přední vidlicí a většinou i zadní stavbou. Na silnici jsou prakticky nepoužitelná, ale v náročném terénu si na nich užijete spoustu zábavy. Máte-li v plánu cestovat po silnici, případě se oddávat sportovní jízdě na uzavřeném okruhu, sáhněte po silničním kole. To stojí na opačném protipólu k horským a sjezdovým kolům a mimo kvalitní silnici ho nevyužijete.

Když na kole, tak stylově

Mezi povinnou výbavu každého cyklisty patří cyklistické helmy a velmi praktické je i funkční oblečení. Cyklodresy a další speciální garderóba vás ochrání před náhlou změnou počasí, odsaje pot a kromě toho v ní budete vypadat jako profesionálové. A i to se přece počítá, nebo ne? A protože každá legrace něco stojí, pravděpodobně budete hledat způsob, jak na novém kole a doplňcích co nejvíc ušetřit. Úspora by však neměla ovlivnit kvalitu a právě proto se vyplatí nakupovat ve specializované prodejně. Nechcete-li šlápnout vedle, spolehněte se na odborné poradenství společnosti JUMP SPORT PLUS s.r.o., která se zabývá prodejem sportovních potřeb již dvacet let. Sortiment jízdních kol, ale i cyklistické oblečení a další příslušenství si můžete prohlédnout a zakoupit nejen v kamenné prodejně, ale také z pohodlí domova na jumpsport.cz.