Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Sport

Zahajte letošní cyklistickou sezónu s novým kolem

Konečně jsme se dočkali krásného jarního počasí a nemáme nejmenší důvod zůstávat doma. S příchodem jara začala i nová cyklistická sezóna proto jsme pro vás připravili praktického průvodce, který vám pomůže s výběrem vhodného jízdního kola.

Vybíráme kolo podle způsobu jízdy

Mezi nejoblíbenější jízdní kola patří ta s přízviskem krosová. Budete-li jezdit převážně na polních nebo lesních cestách a zpevněných komunikacích, je určeno právě pro vás. Dovybavíte-li ho blatníky, svítilnami a dalšími prvky, získáte trekkingové kolo.

Pro jízdu v drsnějších podmínkách je vhodné horské a na extrémní sjezd sjezdové kolo. To je vybaveno odpruženou přední vidlicí a většinou i zadní stavbou. Na silnici jsou prakticky nepoužitelná, ale v náročném terénu si na nich užijete spoustu zábavy.

Máte-li v plánu cestovat po silnici, případě se oddávat sportovní jízdě na uzavřeném okruhu, sáhněte po silničním kole. To stojí na opačném protipólu k horským a sjezdovým kolům a mimo kvalitní silnici ho nevyužijete.

Když na kole, tak stylově

Mezi povinnou výbavu každého cyklisty patří cyklistické helmy a velmi praktické je i funkční oblečení. Cyklodresy a další speciální garderóba vás ochrání před náhlou změnou počasí, odsaje pot a kromě toho v ní budete vypadat jako profesionálové. A i to se přece počítá, nebo ne?

A protože každá legrace něco stojí, pravděpodobně budete hledat způsob, jak na novém kole a doplňcích co nejvíc ušetřit. Úspora by však neměla ovlivnit kvalitu a právě proto se vyplatí nakupovat ve specializované prodejně. Nechcete-li šlápnout vedle, spolehněte se na odborné poradenství společnosti JUMP SPORT PLUS s.r.o., která se zabývá prodejem sportovních potřeb již dvacet let. Sortiment jízdních kol, ale i cyklistické oblečení a další příslušenství si můžete prohlédnout a zakoupit nejen v kamenné prodejně, ale také z pohodlí domova na jumpsport.cz.