Na co si dát pozor při přípravě Silvestrovského večírku

Na co si dát pozor při přípravě Silvestrovského večírku

Silvestrovský večírek je „velká věc“. Aby ne, jde přece o akci, v rámci které se loučíme s uplynulým rokem a bujaře oslavujeme příchod nového. Pokud jste si vzali přípravu party a chcete hostům vytřít zrak perfekcionismem v každé směru, nepřestávejte číst. Prozradíme vám několik základních pilířů, bez nich závěr roku na pevných základech nepostavíte.

Dostatek kvalitního alkoholu

Co dodat k prvnímu bodu? Silvestr se dá prožít (nebo spíše „přežít“) i střízlivě, ale drtivá většina lidí si jej bez kapky alkoholu nedokáže představit. Nabídněte proto hostům kvalitní moky, ze kterých je nebude bolet hlava po pár hltech. A vsadíte-li na plastové skleničky na víno či jiné nápoje, vyhnete se nepříjemným okamžikům, kdy někdo z přítomných zasype koberec střepy. Určitě by nemělo chybět ani nealko. K častým přešlapům patří přemíra alkoholu a nedostatek minerálek, limonád či jiných nealkoholických nápojů.

Vhodně zvolené jídlo

Zapomeňte na klasiku v podobě chlebíčků – anebo je připravte, ale zároveň ostatní oslňte světovějším pohoštěním. Možností, jak potěšit chuťové pohárky přítomných hostů, je víc než dost (stačí trochu zagooglit) a dobrý hostitel nepohrdne příležitostí ukázat, že v kulinářství vyzná. Na stole by neměly chybět jednohubky všeho druhu, slané pochoutky ani sladké dezerty. A nezapomeňte na zlatý hřeb večera v podobě hlavního jídla. Stoly se nemusí prohýbat, ale jídla by mělo být dost, a to včetně bezmasých pokrmů. Určitě se vám budou hodit termo misky a vaničky – udrží jídlo teplé a nebude třeba jej dohřívat.

Stylová hudba

Kdy jindy protančit večer než právě na Silvestra? S výběrem hudebních šlágrů buďte opatrní a zaměřte se na fláky, které se líbí většině. Svůj hudební vkus dejte protentokrát stranou – důležité je, aby si zatrsali ostatní. Nevíte-li si s výběrem rady, inspirujte se na YouTube, kde najdete hotové playlisty.

Doprovodný program

Vhodně zvolená společenská hra dokáže rozproudit zábavu a prolomit ledy. Anebo máte jinou představu o průběhu silvestrovské party? Možností je víc než dost, svědomitý pořadatel by měl mít v rukávu pár es. Dobrou volbou jsou hry jako Activity, Twister či karaoke. Ke hře vám mohou posloužit i zdánlivě obyčejné papírové kelímky – opravdu neznáte hry jako pivní tenis (beer pong) nebo otoč kelímek?

Tematická party je vždy lepší

Uspořádáte-li silvestrovskou párty na určité téma (např. Velký Gatsby, hollywoodské celebrity, party v bílém, oslava na tropickém ostrově...), ušetříte si tím spoustu starostí. Hosté se dostaví v kostýmech či ve specifických outfitech a o zábavu bude postaráno, aniž byste je museli do něčeho tlačit. Nezbývá než popřát, ať se vám silvestrovská party podaří. A vše nejlepší do nového roku!

Publikováno: 03. 12. 2019

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam