Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Skvělé tipy

Zajímá vás, jak získat digitální podpis?

S elektronickým podpisem se setkáváme stále častěji, ovšem spoustu z nás o něm neví zhola nic. Rozhodli jsme se vám proto pomocníka, díky kterému můžete ušetřit spoustu času stráveného vyřizováním na úřadech, představit v celé své kráse. Navíc vám poradíme jak postupovat v případě, že ho budete chtít využívat.

Elektronický podpis může označovat jakoukoliv identifikaci autora údajů v elektronickém dokumentu. Samotný podpis samozřejmě nezaručuje autenticitu ani integritu podepsané osoby, my máme ovšem na mysli takzvaný zaručený elektronický podpis, který tato kritéria splňuje. Dopomáhají mu k tomu kryptografické metody a dohled nezávislé třetí strany.

Využití elektronického podpisu

S elektronickým podpisem se nejčastěji setkáváme v rámci správy daní a obecných správních řízeních. Tedy dokumentech, které adresujeme orgánům veřejné správy. Rozhodnete-li se podpis používat, neobejdete se bez tzv. kvalifikovaného certifikátu občanů.

Elektronický podpis využijete v rámci:
  • podepisování faktur, elektronického podpisu PDF dokumentů a e-mailů
  • datové schránky
  • podávání žádosti o dotace z EU či žádosti o sociální dávky
  • elektronické komunikaci se státní správou, krajskými a městskými úřady a zdravotními pojišťovnami
  • přihlášky a odhlášky k nemocenskému pojištění
  • podání přehledu o příjmech a výdajích z podnikání

Zřízení elektronického podpisu

Zřídit elektronický podpis není náročné, ovšem pro člověka, který má k oboru informačních technologií daleko, je cesta za podpisem poměrně zdlouhavá. Chcete-li ušetřit spoustu času, obraťte se na službu, která vám se zřízením digitálního podpisu pomůže. Nezáleží na tom, zda jste soukromá osoba, podnikatel, nebo státní orgán, na webu digitalni-podpis.cz najdete všechny potřebné informace, které vám celou záležitost s vyřizováním podpisu usnadní.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *