Zajímá vás, jak získat digitální podpis?
S elektronickým podpisem se setkáváme stále častěji, ovšem spoustu z nás o něm neví zhola nic. Rozhodli jsme se vám proto pomocníka, díky kterému můžete ušetřit spoustu času stráveného vyřizováním na úřadech, představit v celé své kráse. Navíc vám poradíme jak postupovat v případě, že ho budete chtít využívat.
Elektronický podpis může označovat jakoukoliv identifikaci autora údajů v elektronickém dokumentu. Samotný podpis samozřejmě nezaručuje autenticitu ani integritu podepsané osoby, my máme ovšem na mysli takzvaný zaručený elektronický podpis, který tato kritéria splňuje. Dopomáhají mu k tomu kryptografické metody a dohled nezávislé třetí strany.
Využití elektronického podpisu
S elektronickým podpisem se nejčastěji setkáváme v rámci správy daní a obecných správních řízeních. Tedy dokumentech, které adresujeme orgánům veřejné správy. Rozhodnete-li se podpis používat, neobejdete se bez tzv. kvalifikovaného certifikátu občanů.
Elektronický podpis využijete v rámci:
- podepisování faktur, elektronického podpisu PDF dokumentů a e-mailů
- datové schránky
- podávání žádosti o dotace z EU či žádosti o sociální dávky
- elektronické komunikaci se státní správou, krajskými a městskými úřady a zdravotními pojišťovnami
- přihlášky a odhlášky k nemocenskému pojištění
- podání přehledu o příjmech a výdajích z podnikání
Zřízení elektronického podpisu
Zřídit elektronický podpis není náročné, ovšem pro člověka, který má k oboru informačních technologií daleko, je cesta za podpisem poměrně zdlouhavá. Chcete-li ušetřit spoustu času, obraťte se na službu, která vám se zřízením digitálního podpisu pomůže. Nezáleží na tom, zda jste soukromá osoba, podnikatel, nebo státní orgán, na webu digitalni-podpis.cz najdete všechny potřebné informace, které vám celou záležitost s vyřizováním podpisu usnadní.
Publikováno: 13. 11. 2012
Kategorie: Skvělé tipy