Zastřešení terasy je snadné. Stačí zvolit vhodný materiál

Zastřešení terasy je snadné. Stačí zvolit vhodný materiál

Pokud je součástí vašeho bydlení terasa, můžete si gratulovat. Máte k dispozici místo jako stvořené pro celoroční relax na čerstvém vzduchu. Ale abyste si svou terásku skutečně mohli užívat po celý rok, musíte se postarat o zastřešení. Jak na to? Výčet možností je pestrý, my jsme se zaměřili na ty nejčastější.

Proč zastřešení terasy „potřebujete“?

Pokud jste doposud o zastřešení terasy neuvažovali, seznamte se nejdříve s praktickými výhodami, které vám realizace vhodně zvoleného systému přinese. Pobyt na zastřešené terase je mnohem komfortnější, protože nabízí ochranu před nepříznivými klimatickými podmínkami – slunečními paprsky, deštěm i větrem. Ovšem pozor – pokud se terasu chystáte využívat skutečně po celý rok, budete si muset pořídit zastřešení, které vás ochrání i před bočním větrem a sněhem. Tip: Vysoce estetické konstrukce vhodné pro všechny typy teras najdete u specializovaného prodejce GardenWay.cz, kde vám ochotně poradí s výběrem.

Jaký materiál na střechu?

K zastřešení terasy se používají různé materiály: od plechu přes dřevo, pálené tašky, tvrzené sklo až po textil. Velmi oblíbený je polykarbonát, jehož charakteristické vlastnosti zahrnují nízkou váhu, pružnost a dobrou světelnou propustnost. Podobné vlastnosti nabízí sklolaminát, který příliš nezkresluje přirozenou barvu světla a není náchylný na poškrábání. Špatným rozhodnutím není ani látka, ať už v podobě markýzy, nebo jako součást terasové pergoly. Textil zabraňuje prostupu slunečního svitu, a tím pádem i přehřívání. Rozhodnutí je tedy otázkou priorit a subjektivního vnímání komfortu na terase.

Jednoduchá realizace díky terasové pergole

Pokud si nechcete se zastřešením terasy lámat hlavu, upřete svou pozornost na praktické a elegantní terasové pergoly. Konstrukce se většinou vyrábí ze dřeva, nebo z kombinace hliníku a oceli. Obvyklou součástí staveb bývá posuvná střecha, nicméně některé modely mají střechu pevnou.

Publikováno: 28. 11. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam