Výhody plastových trubek a jejich možnosti využití

Výhody plastových trubek a jejich možnosti využití

Plast patří mezi nejrozšířenější materiály a uplatňuje se v interiérech i exteriérech. V následujících řádcích se zaměříme na plastové trubky, které postupně vytlačují kovové varianty. Disponují perfektními vlastnostmi a umožňují snadnou, bezpečnou a rychlou instalaci. Nejčastěji se využívají v rámci realizace rozvodů vody a kanalizace, a to především díky velmi dlouhé životnosti. Další podstatné výhody plastových trubek rozebereme níže. Plastové trubky jsou obecně nabízí množství podstatných výhod, nicméně je na místě podotknout, že nejde o zdaleka všechny výrobky. Na trhu je poměrně velké množství produktů, mezi jejichž kvalitou panují podstatné rozdíly. Obecně platí, že nejlevnější výrobky nedosahují takové kvality jako plastové trubky o třídu dražší. Úspora na pořizovacích nákladech se může prodražit v budoucnu. Chcete-li předejít zbytečným komplikacím, obraťte se na dodavatele špičkových produktů. Nebudete čelit riziku časté výměny a ušetříte spoustu peněz, starostí a času.

Druhy plastových trubek

Není plast jako plast. Plastové polotovary se vyrábí z polyethylenu (PE), polyvinyl chloridu (PVC) a polypropylenu (PP), jakožto i v modifikacích jednotlivých materiálů. Trubky tak mají specifické vlastnosti s ohledem na využití. V rámci instalace rozvodů nachází využití polypropylenové a polyethylenové trubky. Polyethylen se využívá k výrobě trubek pro rozvody studené vody do 20°C a jejich životnost může dosáhnout až půl století. Polypropylenové trubky slouží k rozvodům teplé vody. Oproti kovovým trubkám se nezanáší nečistotami a nerezaví. Řezání plastu je snadné – stačí si pořídit speciální řezák.
V rámci objektivity však zmíníme i negativa. Plastové trubky se oproti kovovým prověšují, a proto mezi nimi musí být větší vzdálenost. Další nevýhodou je vysoká hořlavost.

Využití plastových trubek v domácnosti

Co se týče využití plastových trubek v běžné domácnosti, nejčastěji jde o rozvody k umyvadlům, pračkám a myčkám. Nehledě na to, zda se o rozvody ve vaší domácnosti staráte sami nebo se obracíte na profesionální instalatéry, klaďte důraz na kvalitní výrobky. Prasklé potrubí nepatří k příjemným událostem a oprava často vyžaduje komplikované bourací práce.

Sháníte kvalitní plastové trubky levně?

V úvodu jsme zmínili, že nápadně nízká cena bývá vykoupena mrzkou kvalitou. To ovšem neznamená, že není možné sehnat kvalitní plastové trubky v přijatelné cenové relaci. A abychom vám ušetřili čas, odkážeme vás na českou společnost Tribon s.r.o., která se dlouhodobě zabývá zpracováním a prodejem plastů a plastových polotovarů. V nabídce najdete švýcarské plastové systémy od renomovaného výrobce GEORGE FISCHER, to pro vnitřní rozvody vody, venkovní využití (např závlahové systémy, tepelná čerpadla) i distribuce vody v rámci podlahového vytápění. Další informace a možnost objednávky najdete na www.technicke-plasty-tribon.cz. logo Trigon - www.technicke-plasty-tribon.cz

Publikováno: 24. 10. 2015

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: plastové trubky | plastové trubky tribon