Vše, co byste měli vědět o zubních implantátech

Vše, co byste měli vědět o zubních implantátech

Některé věci doceníme, až když o ně přijdeme. Zuby jsou jednou z nich – v momentě, kdy se s některým musíme nadobro rozloučit, uvědomíme si, že nejenže přijdeme o perfektní úsměv, ale zároveň se citelně sníží komfort žvýkání stravy. Nehledě na zhoršení výslovnosti, což může mít přesah i do jiných oblastí – například sebevědomí. Naštěstí pro nás žijeme v době moderní medicíny. Následující informace o implantátech nám prozradil ostravský specialista na implantaci zubů MDDr. Ondřej Vicher.

Co jsou zubní implantáty?

Možná jste o nich ještě neslyšeli, ale pravděpodobně jste je již u někoho viděli – aniž byste si všimli rozdílu mezi jimi a skutečnými zuby. Zubní implantáty jsou titanové šrouby, které slouží jako náhražka kořenů.

Proč právě titan?

Implantolog Ostrava MDDr Vicher upřesnil, že titan lidský organismus velmi dobře snáší. Jedná se tzv. biokompatibilní materiál. Díky speciální povrchové úpravě je zajištěno dobré vhojení.

Je zákrok bolestivý?

Jakkoliv ve vás představa, že vám zubař k čelisti připevní, respektive do ní navrtá titanové šrouby, budí hrůzu, v praxi jsou jakékoliv obavy neopodstatněné. Pacienti v rámci nezávislých recenzí potvrzují, že implantace Ostrava je krátká a bezbolestná. Implantáty srostou s čelistí a stane se z nich pevná základna pro nový chrup. Implantolog Ostrava následně umělý kořen opatří korunkou, můstkem či jinou zubní protézou.

Jak dlouho zubní implantát vydrží?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Životnost implantátů není omezená, v praxi však záleží na mnoha faktorech – například na úrovni ústní hygieny, zdravotním stavu čelistní kosti, počet implantátů... Zubař Ostrava dodává, že funkčnost implantátů snižuje také kouření. Chcete se o zubních implantátech dozvědět více? Další informace najdete na webu implantologie Ostrava.

Publikováno: 20. 06. 2019

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam