Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Zázrak jménem arganový olej: K čemu se používá?

Příroda nám nadělila spoustu skvělých darů, které mají pozitivní vliv na naše zdraví. Některé jsou dokonce natolik prospěšné, že je výčtu unikátních vlastností těžké uvěřit. Do skupiny těch nejvzácnějších patří arganový olej – organický produkt, který se získává extrakcí z jader arganového stromu pocházejícího z Maroka. Vyznačuje se extrémně vysokým obsahem příznivých živiny, mezi nimiž nechybí ani mastné kyseliny a vitamín E. V praxi se nejvíce používá arganový olej na vlasy a pleť, možností využití je ovšem mnohem více.

Hydratace pleti

Arganový olej na obličej funguje jako hydratační krém. Hydratuje a změkčuje pokožku; a navíc jí dodává potřebné živiny. Popularitu si získal díky snadné vstřebatelnosti a absenci dráždivých látek. Samozřejmě ho lze použít také na hydrataci ostatních částí těla – vždy stačí jemně vmasírovat a zanedlouho se dostaví příjemný efekt.

Kondicionér na vlasy

Ženy, které touží po lesklejších, hebčích až hedvábných vlasech, by měly vyzkoušet arganový olej na vlasy. Nahrazuje kondicionér a spokojené uživatelsky vyzdvihují účinek při regeneraci rozštěpených konců a zkroucených vlasů.

Když už jsme zmínili arganový olej v souvislosti s vlasy, měli bychom dodat, že se často používá i jako styling agent. Dodává účesu lesk a dokáže ho zkrotit. Stačí nakapat pár kapek na laně a poté si ho prsty nanést na vlasy.

Anti-aging

Elixír nesmrtelnosti sice neexistuje, ale aspoň jsou tu přípravky s antioxidačním účinkem. Arganový olej pokožku viditelně prozařuje a dodává ji mladší vzhled. Díky pravidelné kúře je kůže plnější, pružnější a měkčí.

Řešení křehkých nehtů

Arganový olej na nehty pro děti je jasnou volbou pro rodiče, kteří u svých ratolest objevili lámavé a roztřepené nehty nebo suchou kůžičku. Stačí několikatýdenní kúra a nehty budou mnohem zdravější – pevnější, lesklejší a hladší.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *