Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Byznys

Prodej ready made společnosti: S.R.O. snadno a rychle

Společnost s ručením omezeným neboli s.r.o. je v Česku nejrozšířenější formou obchodní společnosti. Hlavní výhody této samostatné právnické osoby souvisí zejména s ručením – na rozdíl od podnikání na živnost neručí společník za závazky soukromým majetkem, odpovědný je pouze do výše majetku dané společnosti. Problém však může nastat již v samotném počátku – v roce 2020 byla v ČR průměrná doba procesu založení společnosti s ručením omezeným 24,5 dne. Možnost, jak podnikat mnohem rychleji, představuje koupě ready made firmy.

Zmíněných 24,5 dne, jak ve své analýze uvedla Světová banka Doing Business, sice zahrnuje i dobrovolnou registraci k DPH, ale i tak se doba potřebná pro založení s.r.o. pohybuje mezi dvěma až šesti týdny, což může být pro podnikatele neúnosné. Díky ready made s.r.o. lze naopak začít podnikat okamžitě. Prodej s.r.o. s historií je zajímavý nejen z hlediska rychlosti založení, další klíčovou výhodou je stáří (historie).

Jak prodej s.r.o. probíhá?

Prodej ready made společnosti není komplikovaný. Proces vás naopak překvapí transparentností a jednoduchostí. V podstatě se stačí dostavit do kanceláře společnosti, která se prodejem firem zabývá a podepsat připravené dokumenty. Možný je také převod na dálku, tedy bez nutnosti fyzické přítomnosti. Jednatelem se tímto způsobem můžete stát za jediný den – vyhnete se zdlouhavému čekání na zápis do obchodního rejstříku a ihned zahájíte podnikatelskou aktivitu.

Zájemce o ready made s.r.o. by si měl nicméně ohlídat, zda má daná společnost již splacený základní kapitál a nemá žádné závazky. Prodej by neměl být podmíněn odběrem dalších služeb (např. zřízení virtuálního sídla), ale je praktické, když tuto možnost prodejce nabízí.

Kolik ready made s.r.o. stojí?

Prodejní ceny ready made společností se obvykle pohybují kolem 20 tis. Kč. Například u společnosti Companies.cz s.r.o., která pomáhá podnikatelům již od roku 2004, momentálně najdete připravené společnosti bez historie, závazků a s plně splaceným kapitálem od 14 900 Kč.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *