Zkuste spinning, nevěřte mýtům

Zkuste spinning, nevěřte mýtům

Studené jaro se rychle změnilo na horké léto a ne každý má chuť v tropickém počasí vyrazit na kolo. Přesto nám právě tento druh pohybu chybí a chtěli bychom se zas opřít do pedálů. Pak stojí za to vyzkoušet spinning, o kterém ale panuje mnoho mýtů.

Co je spinning?

Za doprovodu hudby a pod vedením instruktorky nebo instruktora strávíte příjemnou hodinu v pohybu, zatímco vaše statické kolo neboli spinner stojí na místě. Nudit se ale rozhodně nebudete, připraveny jsou choreografie, které vás pořádně unaví. Můžete spinningem doplnit svůj fitness trénink pro zlepšení kondice i výdrže nebo se jen odreagovat při pravidelných lekcích.

To není jako jet na kole

Za úplný mýtus tato věta považovat nejde, opravdu je jízda na kole jiná. Ale pokud milujete pohyb a zrovna třeba nemůžete vyrazit na oblíbenou trasu, je spinning skvělým způsobem, jak si zajezdit a zůstat v kondici. Kolem vás sice nebude ubíhat krajina, ale najeté kilometry si počítat budete a po celé lekci s instruktáží budete nejspíš unaveni víc, než z klasického kola.

To není pro mě, nemám žádnou kondici

Každý někdy a nějak začínal. I ti, kteří okolo vás jedou jako o závod, zatímco vy už nemůžete a potřebujete pauzu. Nevadí, kondice se vám bude pomalu zlepšovat a když nemůžete, zkrátka si na chvíli odpočinete. Stejně jako u funkčního tréninku, i u spinningu se budete zlepšovat a své pokroky si i náležitě užívat. A za pár týdnů třeba pomůžete povzbudit někoho, kdo bude úplně nový a nebude vám stačit.

Nemám kde

Spinning se u nás cvičí už mnoho let, není to žádná novinka, a tak ani najít si to své zázemí pro pravidelné návštěvy nemusí být složité. Na velmi vysoké úrovni je spinning v Brně, kde si můžete vyzkoušet, o čem tento sport je a zároveň se vystavit riziku, že si jej zamilujete. I to se totiž často stává.

Nedejte na mýty a nehledejte důvody, proč by to nešlo. Naopak, najděte důvod, proč ano a přijďte si zkusit, jaké to je, jezdit na kole do rytmu hudby a překonávat sami sebe.

Publikováno: 21. 06. 2021

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam