Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Auto-moto

Mít havarijní pojištění vážně není od věci. 3 důvody, proč si ho sjednat

Benzín není zadarmo a povinné ručení jakbysmet. Do toho čas od času obměníte opotřebovaný díl – a náklady na provoz vozidla nepříjemně stoupají. Logicky se vám nechce platit za havarijní pojištění, které není povinné. Jenomže ve skutečnosti vám může vytrhnout trn z paty. Na mysli máme situaci, kdy budete řešit škody, které vám pojišťovna v rámci jiného pojištění nezaplatí. Havarijko se proto vyplatí i majitelům starších vozidel.

Drahé? Záleží na úhlu pohledu

Většina motoristů havarijní pojištění odmítá, protože se obávají vysokého pojistného. Zřejmě zaspali dobu a neuvědomují si, že pojistné nestojí „majlant“ jako před lety. Konkurenční boj pojišťoven stlačil cenu pojistných produktů velmi nízko a havarijní pojištění není nedostupné. Zadarmo ho tedy sice nedostanete, ale náklady za opravu vozidla jsou mnohonásobně vyšší. Automobil vám navíc může někdo odcizit nebo záměrně poškodit. I to jsou situace, kdy je havarijní pojištění k nezaplacení.

Jízda bez zbytečných starostí

Vraťme se k argumentu typu „havarijní pojištění není dobrou volbou pro starší vozy, protože se zkrátka nevyplatí“. Mýtus se traduje od doby, kdy pojišťovny skutečně nerozlišovaly mezi novými a staršími vozy. A ano – u přestárlých automobilů se pojistka skutečně mnohdy vůbec nevyplatila. Ale to byla minulost, současná nabídka pojišťoven reflektuje skutečné potřeby motoristů. Pojišťovny přihlíží je stáří vozu a nabízí pojištění za přijatelnou částku – viz informace v článku na téma jak si vybrat havarijní pojištění.

Peníze i v případě živelné pohromy a střetu se zvěří

Situace, kdy vám do cesty vběhne vyplašená srnka, případně se vám interiérem prožene velká voda apod., sice nejsou na denním pořádku, ale obvykle k nim dojde, když to nejméně čekáte – a nejste na ně finančně připraveni. Díky havarijnímu pojištění předejdete zbytečnému stresu.

Článek jsme připravili ve spolupráci s motoristickým magazínem Motocars.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *