Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Mít havarijní pojištění vážně není od věci. 3 důvody, proč si ho sjednat

Benzín není zadarmo a povinné ručení jakbysmet. Do toho čas od času obměníte opotřebovaný díl – a náklady na provoz vozidla nepříjemně stoupají. Logicky se vám nechce platit za havarijní pojištění, které není povinné. Jenomže ve skutečnosti vám může vytrhnout trn z paty. Na mysli máme situaci, kdy budete řešit škody, které vám pojišťovna v rámci jiného pojištění nezaplatí. Havarijko se proto vyplatí i majitelům starších vozidel.

Drahé? Záleží na úhlu pohledu

Většina motoristů havarijní pojištění odmítá, protože se obávají vysokého pojistného. Zřejmě zaspali dobu a neuvědomují si, že pojistné nestojí „majlant“ jako před lety. Konkurenční boj pojišťoven stlačil cenu pojistných produktů velmi nízko a havarijní pojištění není nedostupné. Zadarmo ho tedy sice nedostanete, ale náklady za opravu vozidla jsou mnohonásobně vyšší. Automobil vám navíc může někdo odcizit nebo záměrně poškodit. I to jsou situace, kdy je havarijní pojištění k nezaplacení.

Jízda bez zbytečných starostí

Vraťme se k argumentu typu „havarijní pojištění není dobrou volbou pro starší vozy, protože se zkrátka nevyplatí“. Mýtus se traduje od doby, kdy pojišťovny skutečně nerozlišovaly mezi novými a staršími vozy. A ano – u přestárlých automobilů se pojistka skutečně mnohdy vůbec nevyplatila. Ale to byla minulost, současná nabídka pojišťoven reflektuje skutečné potřeby motoristů. Pojišťovny přihlíží je stáří vozu a nabízí pojištění za přijatelnou částku – viz informace v článku na téma jak si vybrat havarijní pojištění.

Peníze i v případě živelné pohromy a střetu se zvěří

Situace, kdy vám do cesty vběhne vyplašená srnka, případně se vám interiérem prožene velká voda apod., sice nejsou na denním pořádku, ale obvykle k nim dojde, když to nejméně čekáte – a nejste na ně finančně připraveni. Díky havarijnímu pojištění předejdete zbytečnému stresu.

Článek jsme připravili ve spolupráci s motoristickým magazínem Motocars.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *