Byznys

Plaťte za umístění serverů podle reálného příkonu!

Ceny za serverhosting jsou takové, jaké jsou, protože servery potřebují spoustu elektřiny. Je k nevíře, že se datacentra obejdou bez vlastní jaderné elektrárny… No realita je samozřejmě trochu jiná, což nám potvrdili profesionálové ze společnosti Coolhousing. Ta (na rozdíl od většiny konkurentů) nabízí zákazníkům naprosto transparentní jednání, a to pomocí reálného měření příkonu serveru. Chcete-li se vyhnout zbytečně vysokým poplatkům za serverhousing, máte jedinečnou šanci. Podrobnosti se dozvíte v tomto článku…

Systém inteligentních zásuvek

Coolhousing využívá tzv. inteligentní zásuvky, které umožňují online sledování příkonu serverů. Zásuvky jsou pod nepřetržitým dohledem a data (proud, napětí, spotřeba v kWh a Wattech) se zaznamenávají na centrální server. Výstupy se zobrazují v ControlPanelu v podobě přehledných grafů a tabulek.

Zákazníci platí za reálný příkon

Většina hosterů zpoplatňuje služby podle štítkových údajů nebo na základě zařazení do určité skupiny v tabulce. A právě to je hlavní rozdíl mezi běžnými nabídkami a nabídkou od Coolhousingu, pro který je podstatný reálný příkon serverů. Tzn. v takové výši, jakou server skutečně využije.

Jednotlivé služby disponují přívodem napájení přes inteligentní zásuvku. Naměřené hodnoty se ukládají a poté dále zpracovávají. Zákazníci si mohou kdykoliv zobrazit vygenerované grafy s denním, týdenním a měsíčním záznamem. Coolhousing zařazuje servery do příslušné kategorie na základě průměrné reálné spotřeby naměřené za posledních 30 dní.

O průměrném reálném příkonu se uživatelé dozví z grafů i z detailu u konkrétní služby. Příkonové špičky po restartech nebo občasných náročnějších operacích cenu takřka neovlivní, protože se v třicetidenním průměru rozmělní.

Průměrný příkon serveru vás zřejmě překvapí

Buďme však trochu konkrétnější. Technici z Coolhousingu s úsměvem na tváři prozradili, že jejich zákazníci bývají z reálného příkonu serveru překvapeni. Myslí si, že server automaticky potřebuje příkon kolem 300 a více wattů, ale v praxi se často jedná o mnohonásobně nižší hodnoty. Například server HP ProLiant ml310e Gen8 s jedním procesorem Intel Xeon E3-1270V2 a dvěma SATA disky potřebuje průměrně 45 W. Samozřejmě by se našly ještě úspornější varianty…

Jaké servery můžete do datacentra umístit?

Tower server – pro uložení serverů ve variantách small tower, tower a big tower Coolhousing využívá policové stání, a proto se nebrání ani skříním typu desktop.

Rack server – u rack serverů nezáleží na hloubce case, ale na výšce.
Zákazníci, kteří vyžadují umístění více serverů, využívají služby tower farm a rack farm.

Oprávněným osobám je umožněn přístup do prostor datového centra nepřetržitě. Na přání mohou být servery umístěny do klimatizovaných bezpečnostních boxů.

Chcete-li se o server housingu od Coolhousing dozvědět více, pokračujte na www.coolhousing.net/cz/serverhousing.