Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Děti

Anglická školka – ano, nebo ne?

Ve školkách dochází k navazování prvních sociálních kontaktů, rozvoji motoriky i kreativity. Děti si hrají a získávají cenné zkušenosti, a proto by měly do školky docházet všechny. V tom je většina rodičů za jedno, ale k rozkolu dochází při rozhodování mezi státními a soukromými školkami. Důvodem je rozdílný přístup k dětem a jejich vzdělávání – v posledních letech vzrůstá zájem o výuku cizích jazyků, kterou nabízí školky v soukromém sektoru. Ale nejsou to jen vyhozené peníze? Školkovné není zanedbatelné a může znamenat citelný zásah do domácího rozpočtu.

Na téma výuky jazyků proběhlo množství studií s rozmanitými výsledky. Odborníci se přesto shodují na tom, že věk dítěte nehraje roli a první setkání s cizí řečí není vhodné odkládat. Požadovaného efektu je však dosaženo pouze za předpokladu dodržení optimální frekvence jednotlivých lekcí a vysoké úrovně kvality výuky. Navíc záleží na profesionalit a vstřícném jednání učitele.

Rozhodnete-li se své dítě přihlásit do jazykové školky, důkladně se seznamte s jejím výukovým programem. V některých školkách probíhá komunikace v cizím jazyce nepřetržitě, jinde zase jen ve vyhrazeném čase.

Ve všech směrech je příkladná soukromá školka Brno Kidsgarden, která funguje již od roku 2007 a nabízí celodenní výuku angličtiny kvalifikovanými českými učiteli a rodilými mluvčími. Výuka je koncipována tak, aby se jí mohly zúčastnit všechny děti, tedy i bez elementární znalosti anglického jazyka.

V brněnské soukromé jazykové školce děti komunikují anglicky celý den. Výjimečnost prostředí umocňuje přítomnost mužského prvku – dva z učitelů jsou muži, kteří ve většině školek chybí. Nedílnou součástí výuky jsou také hudba a rozličné kroužky.

Odpověď na otázku, zda má výuka cizího jazyka ve školkách smysl, zní ano. Ovšem pouze za předpokladu, že je natolik kvalitní jako v Kidsgarden.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.