Jak si najít pronájem bytu, abyste nemuseli dlouho vyčkávat na vhodnou nabídku?

Jak si najít pronájem bytu, abyste nemuseli dlouho vyčkávat na vhodnou nabídku?

Nájemní bydlení je v Česku tradičně nejvyužívanější formou bydlení. Je to dáno vysokými cenami nemovitostí, ale zároveň i obecně dobrou dostupností bytů k pronájmu. Není překvapením, že zdaleka největší zájem bývá o byty v Praze. Vysoká poptávka však znamená, že mnozí zájemci čekají klidně i několik měsíců, než narazí na vhodnou nemovitost. Vše se přitom dá do značné míry urychlit.

S hlídacím psem vám neunikne žádná nová nabídka na pronájem bytu

Jestliže hledáte pronájem bytu v Praze a jejím blízkém okolí, mnohdy musíte brouzdat na internetu po stránkách realitních kanceláří a inzertních webů celé dny, přičemž se stává, že vybrané nabídky už nejsou aktuální, protože jsou ostatní zájemci zkrátka rychlejší než vy. Užitečným pomocníkem, díky němuž budete mít přehled o všech čerstvých nabídkách na pronájem či prodej bytu v Praze, je portál reality.idnes.cz. Zmíněný web je praktický především v poskytování služby takzvaného hlídacího psa. Do něj si zadáte konkrétní parametry, jež by měl váš budoucí pronájem bytu splňovat. Na jejich základě vám pak služba zasílá všechny nové nabídky přímo na emailovou adresu, tudíž už nemusíte ztrácet drahocenný čas zdlouhavým vyhledáváním bytů k pronájmu na jednotlivých webech, kde jsou navíc informace často neúplné a hlavně neaktuální.

Ceny pronájmů v Praze stále rostou

Jak už jsem zmínil, pronájem bytu v hlavním městě patří k velmi populárním formám bydlení. Praha má sice velké množství bytových jednotek, stěhuje se sem však řada lidí ze všech koutů České republiky, takže poptávka zpravidla převyšuje nabídku. Není proto s podivem, že ceny nemovitostí nejenže neklesají, ale neustále strmě rostou. Služba hlídacího psa vám pomůže nejen zrychlit celý proces shánění pronájmu, máte zároveň možnost zvolit si bydlení, které vám bude sedět na míru také z hlediska ceny. Vyhnete se tak zbytečně předraženému nájmu a budete třeba moci šetřit, abyste si za nějaký čas mohli všímat spíše nabídek na prodej bytu v Praze.

Publikováno: 30. 04. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam