3 druhy koření, po kterém se hubne

3 druhy koření, po kterém se hubne

Chtěli byste zhubnout a nevíte, jak na to? Podpořte své snažení kořením, které vám vaši cestu za vysněnou postavou usnadní. Víte, odkud dané druhy koření pochází a jak je chytře přidat do receptů, abyste udělali něco pro své zdraví?

1) Kajenský pepř

O tomto koření se můžete dozvědět, že bývá často nazýváno zázračným. Pokud zařadíte kajenský pepř do svých pokrmů můžete účinně bojovat s různými chutěmi na jídlo. Zabráníte tak tomu, aby se u vás střídala chuť na sladké, na slané a tak stále dokola. Kajenský pepř navíc zrychluje metabolismus a pozitivně tak působí na rychlejší spalování. V současné době je velkou výhodou široký výběr koření a chytré technologie, například přepravní potrubní systém, které nám umožňují mít veškeré žádané koření dostupné.

2) Skořice

Potrubním systémem, přepravou sypkých materiálů je možné přepravit i skořici a dostat ji tak komfortně do obchodů a posléze do naší spíže. Koření je přitom jedno z nejznámějších a zároveň nejstarších objevených koření. Poznáte ji podle silné vůně a typické chuti. Její výhodou je použití do slaných i sladkých pokrmů. Skvěle chutná s masem, v zelí, ale typická kombinace je skořice a jablko. Při hubnutí oceníte její podpůrné vlastnosti. Skořice výrazně napomáhá s trávením, zrychluje spalování tuků a podporuje správnou funkci metabolismu. Velkou výhodou je také to, že reguluje hladinu cukru v krvi. Pro rychlejší výsledky si dopřejte alespoň jednu čajovou lžičku skořice denně. Přidejte si ji například do ranní kaše, do jogurtu, případně do kávy nebo čaje.

3) Koriandr

Málokdo používá při přípravě pokrmů koriandr. Přitom skvěle podporuje zdravé trávení, správnou funkci střev a žaludku, a je tak žádaný nejen při hubnutí. Koriandr patří mezi aromatické druhy koření, který můžete poznat už jen pouhých čichem. Použít můžete semínka koriandru, ale také čerstvou nať. Díky moderním technologiím, potrubní přepravě a automatizaci, už není problém sehnat jakýkoliv druh tohoto koření. Pokud si jej chcete vypěstovat na vlastní zahradě, kupte si semena koriandru a dopřejte jim pravidelnou zálivku a větší množství slunce. Koriandr zrychluje metabolismus, odstraňuje škodliviny z těla a pomáhá při čištění střev. Můžete jej využít i k detoxikaci. Vyzkoušet můžete také zdravé i chutné smoothie. Smíchejte půl hrnku kokosového mléka, přidejte ananas, čerstvý koriandr a půl lžičky chlorelly v prášku. Na dochucení využijte kokosovou vodu, případně přidejte i šťávu z limetky. Rozmixujte a začněte ráno se zeleným smoothie.

Publikováno: 30. 06. 2020

Kategorie: Strava

Autor: Adam