3 důvody, proč byste i vy měli začít s jógou

3 důvody, proč byste i vy měli začít s jógou

Jóga může na první pohled působit trochu nudně, když ji ale poznáte blíže a objevíte její kouzlo, zjistíte, že je za ní víc, než se zdá. Vybrali jsme tři nejlákavější důvody, proč byste ji měli zkusit i vy.

1. Zlepšíte si flexibilitu

Většina cviků jógy vyžaduje obrovskou flexibilitu. Kdo ji cvičí, musí být ohebný a mít dokonale protažené svaly. Cítíte se scvrkle, pořád vás něco bolí? S jógou pro začátečníky se těchto problémů zbavíte! Uvidíte, že s každou lekcí budete o něco lepší. Uděláte tak něco pro svou radost, a především pro své zdraví.

2. Zbavíte se stresu

Doba, ve které žijeme, nás nutí pořád někam pospíchat, dodržovat termíny v práci, být neustále maximálně produktivní. Když se to sečte s povinnostmi a starostmi doma, má toho každý až nad hlavu. Není proto divu, že žijeme ve stresu a často máme sklony k depresím. Jóga je uklidňující cvičení, při kterém se věnujeme jen sami sobě, soustředíme se na svůj dech a relaxujeme. Zařaďte jógu do každodenního programu a uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe.

3. Zlepšíte své sportovní výkony

Jóga posiluje svaly a zlepšuje koordinaci těla. Je proto vhodným doplňkem k jakémukoli sportu. Díky józe se vám v něm bude dařit mnohem lépe.

Jak začít s jógou?

Začít s jógou je snadné: přihlaste se do kurzu pro začátečníky nebo prostudujte stránky Spojuje nás jóga, kde se dozvíte spoustu užitečných informací. Můžete se zde zapojit do jedné ze tří výzev, objednat si e-book či online kurz, přečíst si zajímavé články. Součástí je také jógový e-shop, ve kterém najdete pohodlné oblečení na cvičení, podložky, knihy, zdravé doplňky výživy a další skvělé věci pro duševní pohodu, jako třeba čaj, kávu a relaxační pomůcky.

Publikováno: 09. 12. 2019

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam