Kdy se vyplatí zapůjčení dodávky?

Kdy se vyplatí zapůjčení dodávky?

V určitých situacích vám začne být váš rodinný sedan příliš malý. Potřebujete přestěhovat skříň, nebo rovnou celou kancelář. Musíte dopravit větší množství zboží nebo osob a tak všelijak podobně. Ale je to důvod pro pořízení vlastní dodávky? Nebudete-li ji využívat pravidelně, je mnohem výhodnější si ji půjčit. Pokud stále váháte, přečtěte si následující soubor tipů, které vás utvrdí o správném rozhodnutí.

Koupit, nebo půjčit?

Zjistit, jestli se vám vyplatí zapůjčení, nebo pořízení vlastní dodávky, je snadné. V zásadě jde především o to, jak často budete užitkové vozidlo využívat. Živnostník, který potřebuje prostorný vůz k práci, a to po celý rok, by se měl přiklonit ke koupi. „Sváteční“ uživatelé by naopak měli zvážit pronájem. Nejde totiž jen o pořizovací cenu a náklady za pohonné hmoty, ale také pravidelnou údržbu a výměnu náhradních dílů. Je třeba si uvědomit, že u dodávek nejde o zanedbatelnou položku, protože bývají zatěžovány mnohem více než běžné automobily.

Na ojetiny si dejte pozor (raději se jim vyhněte)

Nabízí se ještě jedna možnost, a to koupě ojetého vozu, který je mnohonásobně levnější. V případě dodávek však musíte být velmi ostražití a jen málokdy narazíte na opravdu zachovalý kus, který vám bude bez problémů nějaký ten pátek sloužit.

Jak probíhá pronájem dodávky v praxi?

Rozhodnete-li se pro pronájem, nebudete litovat. Jak proces probíhá, jsme se rozhodli demonstrovat na půjčovně dodávek MAXIPŮJČOVNA, kterou provozuje renomovaná společnost AP-AUTO PRAHA s.r.o. Půjčovna dodávek MAXIPŮJČOVNA nabízí široké spektrum dodávkových vozů všeho druhu a je jen na vás, jestli využijete krátkodobou nebo dlouhodobou formu pronájmu. Ve vozovém parku nechybí modely Iveco Daily Maxi, Ford Transit, VW Crafter Maxi, Fiat Ducato, Mercedes Benz Sprinter a další spolehlivé vozy. Žádný z nich není starší tří let a všechny jsou v perfektním technickém stavu. K řízení budete potřebovat řidičský průkaz skupiny B. Dodávku si můžete zapůjčit již od 800 Kč / den, a to bez omezení kilometrů. V ceně je zahrnuto pojištění, silniční daň, dálniční známka a přistavení vozidla na smluveném místě v Praze (v případě pronájmu od 3 dnů). Jedinou „nevýhodou“ je složení vratné zálohy, která se pohybuje od 20 – 40 tisíc Kč. Jakmile vozidlo vrátíte, dostanete peníze zpět. Tip na závěr: V půjčovně užitkových vozů si můžete rezervovat dodávku online.

Publikováno: 19. 01. 2015

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: půjčovna dodávek praha