Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zdraví

Jak správně pečovat o paty, aby vypadaly zdravě?

Pokud jsou vlasy korunou krásy, paty musí být její kořeny. A protože se blíží doba, kdy je budeme ukazovat v otevřené obuvi, je nejvyšší čas začít s příkladnou péčí. Ta se ostatně vyplácí i v případě, že žabkám, cuklím a sandálkům příliš neholdujete – zdravá a opečovávaná chodidla by přece neměla být výsadou, ale standardem. Jak na to?

Nejdůležitější je péče v létě

Nohy si samozřejmě zaslouží příkladnou péči během celého roku, nicméně v průběhu teplých měsíců trpí chodidla mnohem více než během zimy. Nechrání je ponožky a boty, ale naopak jsou vystaveny mnohem intenzivnějšímu opotřebení.

Chodidlům prospívá horká koupel, která pokožku jemně čistí a zároveň podporuje cirkulaci krve. A co je důležité pro paty – pomáhá změkčit zatvrdlou kůži. Proto je dobré lázeň absolvovat alespoň jednou za týden. Položte nohy na 10-15 minutu do lavoru napuštěného horkou vodou (cca 37 °C) a nebojte se přidat trochu mořské soli či několik kapek esenciálního oleje.

Až paty pečlivě osušíte, odstraňte odumřelé buňky. Zda zvolíte pemzu, nebo moderní brusku na paty, je na vás. Dobrou volbou je elektrický pilník na chodila Nexon Wet&Dry, který je voděodolný a umožňuje broušení již během koupele. Inovativní design s protiskluznou rukojetí, vyměnitelné brusné válečky a vysokorychlostní 360° rotace z něj dělají perfektního pomocníka.

Proč je odstranění ztvrdlé kůže důležité?

Ztvrdlá kůže je líhní bakterií. Navíc přispívá ke vzniku plísní. Rozhodně ji nestříhejte – šetrně ji zbruste, případně si zajděte do salonu, kde se vám o paty postarají profesionálové a poradí vám, jak o ně dále pečovat.

I paty vyžadují hydrataci

Jakmile se vám podaří odstranit ztvrdlou kůži, aplikujte na chodidla k tomu určený speciální krém. Pokud ho zrovna nemáte po ruce, nevadí – docela dobře pomáhá i levná kosmetika. Například tělové krémy či krémy pro péči o ruce.

Tip na závěr: Všechny potřebné pomůcky včetně elektrické brusky Nexon nabízí drogerie online Xantea.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *