3 hlavní věci, na které byste měli myslet při výběru matrace!

Vybíráte matrace do postele a jedinou a nejdůležitější vaší prioritou je „koupit něco pořádného“? Podívejte se, co si pod tímto pojmem vlastně představit, podle čeho se rozhodovat a na co klást při výběru matrace zřetel.

1. Vlastnosti a konstrukce matrace

Na začátek je potřeba si říci, že hledáte matraci, která bude prodyšná a vydrží co nejdéle. V tomto okamžiku je nasnadě spolehnout se na prověřené matrace Dormeo, které jsou vyrobeny z materiálů splňujících veškeré atesty a v souladu s nejnovějšími poznatky o „zdravém ležení“.

2. Poloha, ve které spíte…

Říkáte si, že jste se při výběru matrace nikdy nesetkali s tím, že jedním z hlavních kritérií je právě poloha, ve které nejčastěji spíte? Přitom je to snadné a logické – v konkrétní poloze totiž vzniká tlak na různé části těla. Proto je potřeba brát na tento faktor zřetel.

Pokud spíte na břiše, vyberte si středně tvrdou matraci. Tento typ matrace je pohodlný a netlačí vás do břicha a zároveň poskytuje dostatečnou oporu páteři. Preferujete-li spánek na boku, vyberte si raději měkkou matraci. Při poloze na boku jsou vystaveny největšímu tlaku vaše ramena, boky a kotníky. Měkká matrace vám zajistí pohodlí.

Nevíte, jak v noci obvykle spíte nebo naopak pořád měníte polohy? Zvolte měkkou až středně tvrdou matraci. Ta bude dostatečně univerzální, abyste si na ní dobře odpočali jak v poloze na zádech, tak na břiše či na boku.

3. Když máte zdravotní problémy

Byly vám už diagnostikovány problémy s páteří či s pohybovým aparátem? Tím pádem právě vaše zdravotní omezení jsou tím hlavním faktorem, podle kterého byste měli matraci vybírat. Trpíte-li bolestmi v oblasti bederní páteře, vyberte si tvrdou matraci s vysokým ortopedickým stupněm. Pokud máte problémy s klouby či kostmi, vyberte si trojdílnou matraci, která se přizpůsobí hmotnosti a tvaru 3 hlavních částí těla:

První část podporuje hlavu a záda, které patří mezi „lehčí části“ těla. Matrace je v této oblasti lehčí a anatomicky tvarovaná. Střední část matrace je naopak tvrdá, protože podporuje nejtěžší část těla. Poslední část podporuje nohy a je šetrná k vašim kloubům.

Tipy na závěr: jezdíte často na návštěvy nebo na služební cesty? Vezměte si pohodlí s sebou. Pro tyto účely vám skvěle poslouží Dormeo přistýlka. Pokud si chcete vzít s sebou i lůžkoviny, abyste se všude cítili jako doma, Dormeo polštář nebo Dormeo deka vám všude poskytnou ten pravý komfort.

Publikováno: 27. 06. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam