3 hlavní výhody venkovních rolet

3 hlavní výhody venkovních rolet

Zaznamenali jste, že zdobí stále více oken v okolí vašeho bydliště, a protože vám padly do oka, vážně o nich uvažujete? Venkovní rolety jsou bezesporu nejnápadnějším a nejefektivněj­ším způsobem stínění – zároveň nabízí další výhody, o kterých možná nemáte ani tušení. Můžete si je opatřit v rámci stavby pod omítku i na hotovou fasádu před okno s pohledovým kastlíkem. Pokud stále váháte, přečtěte si o nich více.

1. Chrání před sluncem

Dostatek přirozeného světla dělá interiér větším a útulnějším. Ostré sluneční paprsky však paradoxně celkový komfort snižují. Venkovní rolety slouží jako účinná bariéra, která v létě brání přehřívání a v zimě zastává funkci tepelné izolace. Ušetříte díky nim nezanedbatelnou částku na energiích a zároveň snadno nastolíte tepelnou pohodu. Jinými slovy se budete cítit mnohem lépe. Stínění samozřejmě neupotřebíte jen doma – stejně dobře se uplatní venkovní roleta do pergoly.

2. Chrání před zloději

Když se dovnitř nedostane dveřmi, jeho další kroky vedou k oknům. Dostat se přes ně dovnitř nepředstavuje pro zkušeného profesionála větší problém. Naštěstí pro vás mu můžete výrazně znepříjemnit akci pomocí venkovních rolet. Již v základním provedení poskytují vysoký stupeň ochrany před vloupáním – a ještě efektivnější jsou v bezpečnostním provedení s uzamykatelnými koncovými lištami a speciálními bezpečnostními lamelami.

3. Chrání před hlukem

Vybrali jste si krásný dům na nesprávném místě? Pokud vám znepříjemňuje život nadměrný hluk z ulice či rušné silnice, venkovní roleta vám vrátí úsměv na tvář. Chlubí se velmi dobrými zvukově-izolačními vlastnostmi. Navíc vaše okna ochrání před kroupami, silným větrem, UV zářením a dalšími vlivy počasí. O moderním způsobu stínění si můžete přečíst více na stránkách společnosti bubik-vrata.cz, kde najdete aktuální venkovní rolety ceny a ukázky zdařilých realizací.

Publikováno: 16. 03. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam