Cesta z koronakrize? Světlem na konci ekonomického tunelu je rekvalifikace

Cesta z koronakrize? Světlem na konci ekonomického tunelu je rekvalifikace

Koronavirus zahýbal světem a zanechal za sebou zpustošenou ekonomiku. Přesněji řečeno ji za sebou zanechali politici, kteří ze své narcistní bubliny tak trochu zapomněli, že pro drtivou většinu národa je výdělek podmíněn tvrdou prací. Nesmyslné vládní restrikce způsobily takřka destrukci několika významným odvětví a další drtivě poškodily. V každém případě je zřejmé, že trh práce již nebude stejný jako před koronakrizí – a to minimálně po několik let. Co si mají počít lidé, kterým Vláda ČR znemožnila pracovat tak, jak byli doposud zvyklí? Ke své nelibosti se mohou rekvalifikovat.

Gastro a cestovní ruch míří ke dnu, IT jde nahoru

Není tajemstvím, že vládní restrikce nejvíce postihly obory gastronomie a cestovního ruchu. Opatření, která měla na šíření viru minimální nebo žádný efekt, dostala do kritické situace prosperující firmy – a ty, které fungovaly „průměrně“, okamžitě potopila. Již v první polovině loňského roku byly změny pracovního trhu patrné na objemu volných míst. Bylo jich téměř o polovinu méně a najít práci ve skomírajících odvětvích prakticky nebylo možné. Naopak sílila (a stále sílí) poptávka IT firem. Kromě IT jeví uchazeči o novou práci je zájem také o kurz účetnictví.

Zájem o rekvalifikaci v IT strmě roste, kurzy ovšem brzdí koronavirus

Práce v IT má podle Čechů budoucnost. Přináší jistotu, slušnou mzdu a často i množnost home office. Právě z těchto důvodů zájem o rekvalifikaci větší než v jiných sektorech. Co poněkud brzdí vzdělávání, jsou bezpečnostní opatření a mnohdy i obavy samotných uchazečů. Úřad práce i zaměstnavatelé zajišťující kurzy na vlastní náklady se však snaží poptávce v rámci možností vyhovět. Obrázek o aktuální nabídce kurzů si můžete udělat sami – podívejte se na rekvalifikace Ostrava na portálu rekvalifikacnikurzy.cz.

Publikováno: 08. 01. 2021

Kategorie: Práce

Autor: Adam