4 aktuální trendy, které v roce 2020 hýbou se sortimentem sedacích souprav

4 aktuální trendy, které v roce 2020 hýbou se sortimentem sedacích souprav

Máte ji desátým rokem, ale stále se nemůžete rozhoupat k výměně za novou? Neberte s příklad z Homera Simpsona a jděte s dobou. Vaše stávající sedací souprava vám dlouho věrně sloužila, a za ji patří velké dík, nyní by však měla uvolnit místo nové. Vsadíme se, že i když vás s ní pojí nespočet společných zážitků, při pohledu na lepší model citová pouta bez mrknutí oka přetrháte. A jak poznáte, že jste při výběru nešlápli vedle? Při výběru používejte selský rozum a estetické cítění. Vodítkem vám budou následující trendy. Výběr sedací soupravy není radno podcenit. Vždyť jde o jeden z nejdůležitějších interiérových prvků – o nábytek, který využíváme každý den, mnohdy i více než postel. Proto musí být komfortní, odolná a pěkná na pohled.

Jiný styl, který zapadne

Vzpomeňte si na oblíbený designový styl Shabby Chic, pro který je typické mixování různých kusů nábytku. Podobný trend dnes panuje napříč sortiment sedaček. Poohlédněte se po takové, která má podobné tvary jako ostatní nábytek, ale úplně jinou barvu. Anebo po kousku ve stejném stylu a jiných tvarů. Cílem je, aby sedací souprava vynikla a interiér přesto vyzařoval harmonií.

V jednoduchosti je krása

Přímočaré linie a klasické materiály zapadnou do každého interiéru. Kdo touží po nekomplikovaném životě, nechť si pořídí kompaktní sedací soupravu v minimalistickém stylu.

Přírodní materiály

Nic proti umělému vláknu – může být funkční, odolné a vizuálně atraktivní. Přesto mu chybí punc opravdovosti, který je typický pro materiály přírodního původu. Dřevo, bavlna, len či kůže budou vašemu obývacímu pokoji slušet i v příštích letech. Jsou zkrátka nadčasové.

Chytré sedačky

Bez chytrých telefonů si nedokážeme představit život a pozvolna dostávají rozum i naše domovy. Je jen otázkou času, kdy se vestavěné USB porty stanou nedílnou součástí většiny sedacích souprav. Sedačka, která dokáže nabíjet elektroniku nebo přehrát hudbu, je snem každého geeka.

Publikováno: 08. 06. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam