Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

Co a jak dělat s horizontálními vyvrtávačkami

Čím musely projít zemědělské stroje a montážní haly, než se z nich staly použitelné zemědělské stroje a skutečně funkční montážní haly? Při výrobě se zúčastnily mnoha procesů, ale výrazný facelifting prodělaly na horizontkách, na které se specializuje společnost Fermat.
Pod familiárně nazvanými horizontkami se skrývají vodorovné vyvrtávačky. Jedná se o obráběcí stroje, s nimiž se dá veskrze snadno a s velkou přesností vyvrtávat, frézovat, řezat, vystružovat nebo jednoduše vrtat. Zvládají řadu základních operací na obrobcích různých druhů a velikostí, díky čemuž jsou mnohem univerzálnější než například brusky nebo konzolové frézky. S technologií CNC je posléze i výroba velkých a těžkých obrobků rychlá a precizní.

Právě na produkty s moderními řídícími programy se orientuje firma Fermat, která ročně vyrobí přes 100 vodorovných vyvrtávaček. Díky dlouholetým zkušenostem (zmínky o nejstarším členu skupiny sahají do roku 1902) zvládá uspokojit i velice specifické žádosti. Ideálním příkladem je společnost Hopax, kde byla potřeba horizontka s karuselovým stolem. V období hospodářské recese představovala koupě dvou samostatných strojů velké riziko. Zakladatel Josef Pavlík se proto obrátil na firmu Fermat, která se pustila na rozdíl od konkurence do vývoje. Výsledkem se stal bezproblémově fungující unikát, který byste v dané době nenašly jinde ve světě.

Adaptéry pro nakladače, palety, lodní navijáky, prstence pro linky na plnění PET lahví, to je pouze několik namátkových produktů, k nimž je potřeba vodorovných vyvrtávaček. Některé si poradí s drobnostmi, jiné zvládnou i rozměrné a těžké díly. Prohlédněte si proto aktuální nabídku produktů a neváhejte se obrátit na zákaznické centrum. Společně zajisté vyberete stroj, který nejlépe padne do vašeho byznys plánu.