4 důvody, proč by měl mít kočku každý senior

4 důvody, proč by měl mít kočku každý senior

Samota dovede člověka pořádně potrápit, obzvlášť v pozdějším věku umí být hodně těžká a zlá. Jedním ze způsobů, jak ji překonat, třeba po ztrátě blízké osoby, je pořídit si domácího mazlíčka. Ideálního zvířecího společníka představuje pro seniory kočka. Proč si ji do důchodu pořídit?

Je nenáročná

Kočka nevyžaduje zdaleka takovou péči jako pes. Nemusíte ji chodit několikrát denně venčit, takže je vhodná i pro osoby s omezenými pohybovými možnostmi. Miluje svůj klid, soukromí a pohodlí. Ke spokojenosti jí stačí příjemné místečko, které bude jen její – ideálně kočičí pelíšek, ve kterém si bude moct pěkně lebedit.

Funguje jako „parťák“

Kočka dává seniorům pocit, který tolik lidí ve starším věku postrádá - a to, že je někdo potřebuje a že je na nich závislý. Díky tomu jsou šťastnější. Mňoukající mazlíček je navíc často jejich jediným přítelem, který jim nahrazuje nedostatečnou lásku či chybějící rodinné vztahy.

Vylepší psychiku

Kočky se rády tulí, mazlí a nechávají se hladit. Radost to však dělá nejen jim, ale i samotným seniorům. Dotyky totiž v mozku vyvolávají uvolnění oxytocinu - hormonu štěstí, díky kterému se člověk cítí lépe. Kontakt s hebkým chlupatým kožíškem tak přispívá k psychické pohodě a uvolnění.

Zajistí zdraví

Lidé, žijící s kočkou, netrpí tolik depresí a jsou aktivnější. Soužití se příznivě podepisuje také na jejich zdraví. Majitelé koček mají nižší riziko infarktu, nižší krevní tlak a dožívají se vyššího věku. Že by tedy kočka fungovala jako lék na dlouhověkost? Pokud se rozhodnete kočku pořídit, musíte však myslet také na finanční stránku věci – něco stojí granule pro kočky, veterinář a zdravotní péče. Každopádně co se týče výběru granulí, v případě užívání kvalitního superprémiového krmiva můžete předejít mnohým neduhům a s nimi spojeným zbytečným návštěvám veterinární ordinace a nečekaným výdajům. Vstupní investici pak představuje také nezbytná výbava, jako misky na krmivo a na vodu, kočičí záchod a stelivo. Zapomenout nesmíte ani na nezbytné hračky pro kočku, které vašeho chlupatého mazlíčka na chvíli zabaví.

Publikováno: 28. 04. 2018

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam