4 hlavní důvody, proč si konečně pořídit klimatizaci

4 hlavní důvody, proč si konečně pořídit klimatizaci

Doby, kdy byla klimatizace doménou domácností v jižně položených státech, jsou dávno pryč. I u v posledních letech nás čelíme vysokým letním teplotám, které trápí nejen majitele podkrovních bytů, ale mnohdy i obyvatele starších domů se silnějšími cihlovými zdmi. A mohli bychom jmenovat spoustu dalších míst, například kancelářské prostory nebo špatně větrané provozovny. Pokud přesto s pořízením klimatizační jednotky váháte, nechte se utvrdit následujícími benefity.

Jednoduchá regulace teploty

Když venku panují tropy, klimatizace vám doma nastolí tepelnou pohodu. Stačí pár stisků příslušného tlačítka a do několika desítek minut teplota v místnosti klesne na požadovanou hodnotu. Efektivita jde v praxi ruku v ruce s parametry konkrétního zařízení. K nejlepším klimatizačním jednotkám patří klimatizace Samsung a klimatizace Daikin. Některé draží modely lze ovládat prostřednictvím mobilní aplikace v chytrém mobilním telefonu.

Stop plísním, nečistotám a alergenům

Trápí vás příliš vlhký vzduch? Pak máte další důvod pro pořízení klimatizace. Ta během své činnosti vzduch v místnosti snižuje na optimální hodnotu. Navíc zastává funkci čističky – účinné filtry zachycují nečistoty všeho druhu, alergeny či cigaretový kouř. Některá zařízení vyfiltrují i více než 90% prachu. V tomto směru excelují klimatizace Panasonic opatřené filtrem SUPER alleru-buster.

V zimě slouží jako zdroj tepla

Spousta lidí netuší, že se klimatizace uplatní i během třeskuté zimy. Moderní jednotky disponují výkonným tepelným čerpadlem, které umožňuje oboustranný provoz. V praxi to znamená možnost ohřívání vzduchu, což může přijít v zimním období vhod.

Cenová dostupnost a bezproblémová montáž

V minulosti mnohé zájemce o pořízení klimatizace odrazovala vyšší cena – současná nabídka však zahrnuje i velmi dostupné, a přesto spolehlivé a dostatečně výkonné modely. Instalace je obvykle nenáročná a pro zkušeného technika otázkou několika hodin.

Publikováno: 23. 10. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam