Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Co je to klíč s imobilizérem a jak jej využívat?

Autoklíče s imobilizérem se využívají pro lepší zabezpečení auta a pro jeho lepší ovladatelnost. Pokud máte novější typ auta, už by s největší pravděpodobností měl být váš autoklíč vybaven imobilizérem. Co to ale ten imobilizér je?

Imobilizér je vlastně zabudovaný mikročip v autoklíči. Pokud klíčem pootočíte, vyšle se signál z řídící jednotky, načte se mikročip z klíče, a svým správným kódem odblokuje některý z blokovaných okruhů. Díky tomuto procesu je vaše auto mobilní a vymůžete vyrazit na cestu.

Autoklíče s imobilizérem si můžete nechat zhotovit pro téměř jakýkoliv typ auta. Záleží pouze na jeho značce, typu a roku výroby. Ať už tedy máte starší Felicii nebo Favorit či vám v garáži stojí nové BMW či Audi, na všechny lze využít autoklíč s imobilizérem dle požadovaného typu. Nový autoklíč s implementovaným imobilizérem lze pořídit také při ztrátě autoklíče nebo při jeho poruše. V současné době existují na trhu 3 nejčastější typy imobilizéru v klíči. Imobilizér s pevným kódem značí, že klíč lze kopírovat i bez přítomnosti vozidla. Klíče s kryptokódem lze také kopírovat bez přítomnosti vozidla, některé z nich se však nahrávají do řídící jednotky. U autoklíče s imobilizérem s plovoucím kódem se kód v čipu průběžně mění.

Pokud si u zhotovování nového autoklíče s imobilizérem nevíte rady, jaký typ klíče potřebujete, navštivte autoservis nebo specialisty v zámečnictví, kteří dokáží rychle identifikovat typ imobilizéru, nebo stačí zavolat a sdělit jim typ vozidla a jeho rok výroby. Výroba klíčů se obvykle provádí na počkání.

Zjednodušte si ovládání vašeho vozidla díky autoklíči s imobilizérem! Současně také snížíte pravděpodobnost odcizení vozidla a budete svůj dopravní prostředek lépe chránit. Jistě nikomu není cizí pravda, že opatrnosti není nikdy nazbyt.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *