4 tipy, jak využít zakrývací plachtu

4 tipy, jak využít zakrývací plachtu

Bez některých věcí si nedokážeme představit život. Často na to však přijdeme až ve chvíli, kdy si je pořídíme. Podobně je to se zakrývací neboli krycí plachtou. Pokud ji ještě nemáte, přečtěte si o jejích výhodách. Pravděpodobně dojdete k závěru, že se vám bude hodit.

1. Ochrana palivového dřeva před navlhnutím

Optimální vlhkost palivového dřeva je 20 % RH. Při této hodnotě má největší výhřevnost. Problém nastává v momentě, kdy je dřevo nadměrně vlhké, což se může v případě špatného uskladnění stát velmi snadno. Co s tím? Pokud nemáte zastřešený zásobník, naskládejte polena na palety nebo jiný povrch (rozhodně ne na zem). Před okolními vlivy ho pak snadno ochráníte pomocí zakrývací plachty. Dejte si však pozor na to, aby bylo dřevo před přikrytím dostatečně vlhké – jinak by pod plachtou zplesnivělo.

2. Zakrytí stavebního materiálu

Stavíte rodinný dům či jiný projekt a máte na zahradě spoustu stavebního materiálu? Jeho znehodnocení zabráníte pomocí krycí plachty. Nepromokavá tkanina zajistí, aby dovnitř nepronikala vzdušná vlhkost.

3. Pokrývka pro pískoviště

Dětské pískoviště by rozhodně nemělo sloužit jako veřejný záchod pro potulné kočky. Když ho přikryjete, zabráníte kontaminaci výkaly i jinými nečistotami. Stejně jednoduše lze pomocí plachty zakrýt i bazén.

4. Záchrana zahradního nábytku

Máte na terase zahradní nábytek, který by neměl být vystavován nepříznivému počasí? Zakrývací plachta vám ušetří spoustu námahy. Nebudete ho muset přenášet pod střechu, když se venku začnou ženit všichni čerti. Zkrátka přes něj natáhnete plachtu a je to.

Kde se po krycí plachtě poohlédnout?

Vysoce kvalitní krycí plachty z polyethylenové tkaniny najdete v e-shopu peplachty.cz, který provozuje český výrobce Plachty Štěpáník. Materiál odolává přímému slunci i mrazu a teplotám od -40 °C do 60 °C. Díky kovovým okům lze s plachtou snadno manipulovat a ukotvit ji. V nabídce najdete standardizované rozměry i možnost výroby na míru.

Publikováno: 14. 05. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam