Do Itálie tak trochu jinak

Do Itálie tak trochu jinak

Itálie nepatří mezi nejoblíbenější evropské turistické destinace náhodou. Nabízí neskutečně pestré spektrum památek, atrakcí a přírodních scenérií, které rozhodně stojí za vidění. Během letních měsíců proudí na jih Evropy především milovníci opalování a koupání. Populární letoviska, jako je Bibione, Rosolina, překrásné ostrovy Sicilie a Sardinie a mnoho dalších, neméně oblíbených míst, doslova praskají ve švech. Itálie má ovšem co nabídnout i po zbytek roku. Pomineme-li návštěvu Benátek a jiných „univerzálních“ míst, která lze navštívit prakticky během celého roku, jsou tady ještě Alpy.

Lyžování v Alpách – zážitek, na který nezapomenete

Italské Alpy působí jako magnet na turisty z celého světa. Všichni touží po nezapomenutelných zážitcích na upravených sjezdovkách, stejně jako po kvalitním zázemí a službách moderních lyžařských středisek. Itálie skutečně není jen o koupání v moři – lyžování Itálie je dalším důvodem, proč byste se měl do pověstné kozačky na jihu Evopy podívat. Nezáleží na tom, jestli se na lyžích či snowboardu cítíte, jako ryba ve vodě, nebo jste doposud sjížděli jen tuzemské svahy. Italské sjezdovky jsou totiž vhodné jak pro začátečníky, tak pro profesionální sportovce.

Nebude to drahé?

Lyžování je samo o sobě poměrně drahou záležitostí. Lyže, oblečení a další vybavení nepatří k nejlevnějším artiklům. Lyžařské zájezdy Itálie pak ve většině z nás evokují představu něčeho nedostupného. Využijte-li nabídku last minute, nepřijde vás zimní dovolenka na víc, než pobyt v Tatrách. A to si pište, že si to v zasněžené Itálii užijete mnohem více!

Publikováno: 24. 10. 2012

Kategorie: Sport

Autor: Adam