5 tipů, jak zútulnit terasu

5 tipů, jak zútulnit terasu

Těšíte se každý rok, až zahájíte letní sezónu na své terase? Poradíme vám, co by na dokonalé terase rozhodně nemělo chybět a jak ji rychle a jednoduše zútulnit. Vytvořte si příjemné místo pro odpočinek, ale i setkávání s rodinou a přáteli.

1) Pohodlí není nikdy dost

Na terase by rozhodně nemělo chybět pohodlné posezení pro chvíle klidu s knihou nebo siestu u kávy. Přidejte dárkové polštáře s nápisy a kombinujte praktickou stránku s designovou. Pobavte své hosty a vyberte si polštář podle svých koníčků, oblíbených barev nebo hlášek, které vás vystihují. Nezapomeňte k polštářům přidat měkký přehoz a také teplou deku, kterou oceníte hlavně v pozdějších hodinách.

2) Osobité vzkazy

Kromě polštářků s potisky vyberte na terasu také cedule a cedulky s osobitými vzkazy. Nejenže mohou podobné cedule přivítat vaše hosty u vstupu do domu nebo přímo v předsíni, ale skvěle se hodí i jako dekorace terasy. Útulnost podpoří cedulky s motivačními nápisy, ale také cedule, které se zaměřují na rodinu a přátele.

3) Zaměřeno na občerstvení

Při posezení na terase by nemělo chybět ani občerstvení a osvěžující nápoje. Zapomeňte na nudné servírování ve starém a oprýskaném nádobí. Vychlazené pivo podávejte v dárkové sklenici na pivo, s originálním textem či vtipným vzkazem. Vás i rodinu a přátele může pobavit nápis na sklenici Správný čas na pivo, či Elixír mládí.

4) Jak vybrat dekorace

Inspirujte se také originálními dekoracemi a vytvořte si nejen v interiéru, ale i exteriéru útulný domov. Dekorace vždy vybírejte podle stylu svého bydlení a vybavení terasy. Zaměřte se na rustikální styl, romantiku s květinovými motivy nebo dejte přednost elegantnímu vtipu. Z dekorací, které se hodí na terasu, oceníte například hodiny, svíčky nebo také dekorace na stůl.

5) Rozmazlování povoleno

Svou terasu zútulněte také vším, co vás bude rozmazlovat. Samozřejmě to může být i váš milovaný protějšek nebo třeba domácí mazlíček, který zde bude mít pohodlný pelíšek. Především ale také rozmazlujte sami sebe také časem, stráveným na terase a věnujte se zde oblíbeným činnostem. K tomu přidejte domácí koláč, limonádu a nohy nahoře. Potřebujete snad ke šťastnému životu něco víc?

Publikováno: 10. 06. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam