Chcete odebírat levnější elektřinu a plyn? A co vám brání?

Chcete odebírat levnější elektřinu a plyn? A co vám brání?

Nejste spokojeni s částkou, kterou platíte za energie? Zdá se vám, že odebíráte předraženou elektřinu a plyn, zatímco vaši sousedé za stejný objem ušetří i několik tisíc za rok? V tom případě se poohlédněte po jiném dodavateli a začněte energie čerpat mnohem levněji. Ušetřit můžete za plyn i elektřinu a budete příjemně překvapeni, jak je celý proces jednoduchý. A my vám prozradíme, pěkně krok po kroku.

I nepatrné rozdíly v cenách udělají za rok tisíce

Na začátek trocha teorie. Jak je vůbec možné, že se ceny energie liší? Důvod je prostý, cena energií se skládá z několika složek a na její podstatnou část mají vliv dodavatelé. Podíváte-li se na sazebníky, pravděpodobně se vám budou zdát ceny totožné a rozdíl v řádech haléřů nebudete brát jako podstatný. A to je chyba. S ohledem na množství spotřebované energie můžete změnou dodavatele ušetřit slušnou částku.

Ceny energií lze porovnat online

Prvním krokem by mělo být důkladné porovnání ceny plynu, na základě kterého zjistíte, která nabídka je pro vás nejvýhodnější. Nemusíte však studovat všechny nabídky a složitě počítat rozdíly. Využijte neplacenou online aplikaci na specializovaném portálu elektrinaplyn.cz a budete mít k dispozici přehled jednotlivých nabídek okamžitě. Vyhnete se zbytečným chybám ve výpočtu a navíc ušetříte spoustu času.

Změna dodavatele je jednoduchá

Pokud se obáváte komplikovanému procesu přechodu k jinému dodavateli, můžete být v klidu. Průvodce najdete na zmíněném webu a s vyplněním potřebných údajů na smlouvě vám tak jako tak pomůže operátor. Služba elektrinaplyn.cz je zcela zdarma a smlouvu po kontrole předá novému dodavateli. Ten vyřídí výpověď stávající smlouvy a jakmile uběhne výpovědní lhůta (obvykle trvá 3 měsíce), automaticky začnete odebírat plyn od nového dodavatele. Je to jednoduché, co říkáte? Využijte srovnání cen elektřiny a plynu a začněte šetřit! Foto: sxc.hu

Publikováno: 06. 11. 2013

Kategorie: Energie

Autor: Adam

Tagy: ceny energie | porovnání ceny plynu | srování cen elektřiny