Čím je nejlepší topit v grilu při letních grilovačkách?

Čím je nejlepší topit v grilu při letních grilovačkách?

Grilování je nedílnou součástí každého léta. Milujete i vy letní grilovací párty s vašimi přáteli nebo rodinou a užíváte si, když vašim milým můžete připravit chutný steak nebo skvělý hamburger podle vlastního receptu? Zamysleli jste se však někdy, na jakém druhu paliva je nejlepší grilovat, aby bylo masíčko nebo zelenina dobře ogrilované?

Grilovací uhlí

Pokud máte elektrický nebo plynový gril, pak tuto otázku neřešíte. Jestliže si však rádi pochutnáváte na ohněm osmahlém masíčku, pak se zkusme zamyslet nad tím, jaký typ paliva je pro letní grilování ideální. Klasickou možností je grilování na grilovacím uhlí. U uhlí je nutné a důležité sledovat, kolik popela obsahuje. Vždy vybírejte taková balení, která obsahují co nejvíce celých kusů uhlí stejné velikosti a zrnitosti, ideální velikost je okolo 8 centimetrů. Uhlí by také nemělo být vlhké, aby vám místo žáru nevytvořilo pouze kouřový dým. Jestliže raději grilujete na uhlí, kontrolujte i obsah fixního uhlíku. Čím více jej totiž bude uhlí obsahovat, tím lépe bude hořet.

Dřevěné brikety

Další možností, jak topit v grilu, jsou dřevěné brikety. Ty vydrží hořet o mnoho déle a rovnoměrněji, než uhlí. Je to zapříčiněno pravidelný tvarem briket, mezi které se může snadno dostat vzduch, a podpořit tak správné a rovnoměrné hoření. Dřevěné brikety zůstávají hořet konstantně při vyšší teplotě, takže si můžete být jisti, že bude vaše maso a další dobrůtky perfektně ogrilované. Pokud si pro vaši grilovací párty vyberete jako podpal brikety, sledujte při jejich nákupu tvrdost dřeva, ze kterého jsou slisovány, vlhkost, která by měla být co nejnižší, a také strukturu částic. Pokud mezi dřevem uvidíte další nežádoucí součásti nebo lepidla, pak takové brikety nekupujte. Využít samozřejmě můžete i vaše oblíbené brikety do krbu, které využíváte v zimě na výhřev domácnosti.

Pelety

Ke grilování můžete využít také speciální grilovací pelety, na kterých připravíte šťavnaté steaky, zeleninu a všechny vaše oblíbené dobroty, které budou plné chuti a ogrilovány na tu správnou teplotu. Věnujte čas správnému výběru paliva, aby byly vaše grilované lahůdky co nejlepší!

Publikováno: 10. 07. 2018

Kategorie: Strava

Autor: Adam

Tagy: čím topit při grilování