5 triků, jak mít do Valentýna dokonalou pleť

5 triků, jak mít do Valentýna dokonalou pleť

Čas utíká a vy si přejete mít co nejhezčí pleť na vysněné valentýnské rande? Nic není nemožné. Pokud si dopřejete dostatek času pro péči o sebe každý den, výsledky vás určitě neminou.

Kvalitní stravě se nevyhnete

Jestli jste si dopřávali celý adventní čas smažená jídla a bílý cukr, je možné, že se vaše pleť proměnila v minové pole. Zdravě vypadající obličej není zadarmo, proto je nutné čistit se i zevnitř. Jezte hodně zeleniny, kvalitních bílkovin a vynechte ze svého jídelníčku pochutiny i zprocesovaná jídla.

Hodně pijte

Zaměřte se i na svůj pitný režim. Sladké limonády vyměňte za čistou vodu, kterou můžete pro lepší chuť doplnit o citron či jiné oblíbené ovoce. Obloukem se vyhněte i alkoholu. I když občasná sklenička neublíží, pravidelná konzumace alkoholu vašemu zdraví ani pleti rozhodně nepřispěje.

Čištění pleti každý den

Přes noc i den na naši pleť působí velké množství negativních vlivů, proto je nutné o ni každý den pečovat. K vyčištění pleti vám skvěle pomůže čistící olej, gel nebo mléko - záleží na vašich preferencích a typu pleti.

Nezapomínejte na peeling

Peeling je skvělým kosmetickým pomocníkem, který vás zbaví nečistot i odumřelých buněk. Dobrým tipem může být i exfoliace pleti, což je chemický pleťový peeling, který nejen odstraňuje nečistoty a přebytečný maz, ale pomáhá čistit i zanícená místa a předchází vzniku nových.

Kvalitní krémy jsou základ

Po důkladném vyčištění je nutné pleť dokonale vyživit, v naší koupelnové skříňce by tak neměl chybět kvalitní pleťový krém. Ten bychom měli mít ve dvou variantách, a to denní a noční, který je určen pro váš typ pleti. Každý typ totiž potřebuje jinou péči, takže pokud nevíte, jakým disponujete právě vy, doporučujeme návštěvu kosmetického salonu, kde vám kvalitní kosmetička nejen poradí, ale doporučí i adekvátní péči.

Ať už disponujete jakýmkoliv typem pleti, doporučujeme dopřávat si i kvalitní masky. Tímto krokem svou pleť dokonale vyživíte a sami sobě dopřejete tolik potřebný relax.

Publikováno: 30. 01. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam