5 věcí, které škodí vašim nehtům

5 věcí, které škodí vašim nehtům

Nehty představují naši nepřehlédnutelnou vizitku. Každý si jich okamžitě všimne při gestikulaci nebo obyčejném podání ruky. Mnozí z nás se však nemohou chlubit zrovna ukázkovými nehty. Pokud je to i váš případ, podívejte se na nejčastější „viníky“. Třeba díky nim odhalíte, v čem tkví problém zrovna u vás, náprava tak bude snazší.

Diety

I když se snažíte do léta zhubnout ještě nějaký ten nadbytečný kilogram, vězte, že právě nedostatek živin může stát za zhoršenou kvalitou vašich nehtů. Tělo si totiž musí brát základní vitamíny odjinud, což se negativně odrazí nejen na nehtech, ale také na vlasech a kůži. Dopředu si proto rozmyslete, jestli vám rychlé shození pár kilogramů během krátké doby za to opravdu stojí. Hubněte raději pomalu, ale zdravě.

Nezdravá strava

Opačným příkladem diet je pak nezdravá strava. Konzumujete-li hodně sladkostí, smažených jídel a neupíráte si ani alkohol, pak se nemůžete divit, že – nejen – vaše nehty nejsou v kondici. Zařaďte proto do jídelníčku potraviny bohaté na bílkoviny, vápník a vitaminy, C, B, H. Dopřejte si dostatek ovoce a zeleniny, luštěnin, tofu, ryb, ořechů, vajec a k úpravě pokrmů využívejte vaření, dušení nebo pečení.

Stres

Dnešní doba je hektická, všichni jsme v neustálém shonu a stresu, naše každodenní povinnosti nikdy nekončí. To se podepisuje nejen na naší psychice, ale i celkovém tělesném zdraví, nehty nevyjímaje. Třepí se, lámou, jsou křehké a jako z papíru. Najděte si proto dostatek času na odpočinek a naučte se jednoduše na chvíli vypnout. A především se zbavte nepříjemného zlozvyku, kterým je okusování nehtů. To totiž mnozí z nás využívají jako prostředek k uklidnění.

Nesprávná péče

Krásné nehty bez dostatečné a správné péče prostě nezískáte. Nezanedbávejte proto hygienu a nezapomínejte ani na hydrataci, která jim poskytne potřebnou vláhu a výživu. Místo nůžek používejte pilník, který zabrání třepení a lámání nehtů. Vedle domácí péče by měla být samozřejmostí také ta odborná, pravidelně proto vyrazte na profesionální manikúru.

Žádný lak

Myslíte si, že lakování je jen pro parádu? Pak jste na velkém omylu. Lak totiž nefunguje jen jako ozdoba – i když díky němu vypadají nehty upraveně, čistě a zdravě – ale také jako ochrana. Brání je před vlivy vnějšího prostředí, vyživuje je a posiluje jejich strukturu. Úpravu nehtů tedy nepodceňujte. Jedině kompletní péče zajistí jejich zdraví a krásu!

Publikováno: 21. 06. 2019

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam