Kdy se vám může hodit profesionální překladatel angličtiny?

Kdy se vám může hodit profesionální překladatel angličtiny?

Žijeme v době, kdy pozvolna ustupuje význam vysokoškolských titulů a naopak je stále důležitější jazyková výbava. Prim hraje angličtina, která je vnímána jako celosvětový jazyk. Ve srovnání s ostatními zeměmi jsou na tom Češi poměrně dobře. V celosvětovém žebříčku zaujímáme 16. místo (na základě koeficientu schopnosti aktivního používání jazyka) a před námi jsou vesměs státy, kde je angličtina oficiálním jazykem. Měli by si snad překladatelé hledat jinou práci? S ohledem na statistiky se sice Češi jeví jako velmi schopní angličtináři, ale mnozí se domluví na poměrně nízké úrovni. Pokud se v praxi setkají se složitějšími texty, případně musí vést komunikaci technického či jinak odborného charakteru, jsou ztraceni. A právě v takové chvíli nezbývá, než se obrátit na překladatelskou agenturu.

Google překladač je berlička, ale překladateli nesahá ani po kotníky

Dostali jste se do situace, kdy potřebujete přeložit náročný text z češtiny do angličtiny, případně naopak? Pokud je vaše jazyková výbava skromná, nezbude vám, než se obrátit na profesionála. Ale co služba Google Translate, případně podobný online překladač? Ačkoliv jsou tyto projekty na mnohem vyšší úrovni než v minulosti, stále slouží spíše jako efektivní pomocník pro zdatnější angličtináře. Respektive pro ty, kteří jsou schopni odhalit nesmysly, které při překladu vznikají. V případě komplikovaných textů nemusí překlad dávat smysl. Risknete to?

Překladatelská agentura jako správná volba

Zkušený překladatel vám zajistí vysoce kvalitní a bezchybný překlad, a to po všech stránkách. Řada agentur (např. renomovaná překladatelská agentura Didacticus) spolupracuje s rodilými mluvčími a problém nepředstavují ani expresní překlady. Resumé? Češi jsou sice poměrně slušní angličtináři, ale přesto si překladatelé nemusí lámat hlavu s nedostatkem práce. O špičkové překlady angličtiny bude vždy zájem.

Publikováno: 24. 11. 2018

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: překladatelská agentura | překlady do angličtiny