7 důvodů, proč investovat do zlata

7 důvodů, proč investovat do zlata

Na účtu vám leží určitý obnos a tušíte, že pokud peníze necháte ladem, jejich hodnotu zmenší inflace. Co s nimi? Jedinou možností, jak zabezpečit uchování kupní síly nashromážděných finančních prostředků, je správná investice. Jenomže do čeho, když se nevyznáte v cenných papírech, případně jen nechcete zbytečně riskovat? Pak je jedinou správnou volbou zlato – drahý kov, který milují snad všichni. V následujících řádcích se dočtete o všech podstatných důvodech, proč se investice do vzácného prvku vyplatí i v dnešní nejisté době.

1. Jistota

Člověk si může být jist jen jedním, nicméně zlato vnímáme z hlediska investování jako jednu z mála jistot, a to i dnes, když ekonomika skomírá v důsledku vládních opatření na pandemii koronaviru. Zlato peníze chrání před inflací bez ohledu na hospodářský stav země.

2. Likvidita

Obchodování se zlatem probíhá non-stop. Investiční zlato lze v podstatě kdykoliv prodat a získat zpět papírové peníze. Takovou garanci likvidity jiné investice nenabízí.

3. Dlouhodobá stabilita

Denní cena zlata sice zaznamenává výkyvy, z dlouhodobého hlediska je však drahý kov velmi stabilní.

4. Snadná úschova a mobilita

I menší množství zlata poslouží jako uchovatel vysoké hodnoty finančních prostředků. Zlaté mince a slitky navíc není problém kamkoliv přemístit.

5. Trvalá flexibilita

Zásoby zlata lze kdykoliv zmenšit nebo zvětšit. Jeho dílčí prodejnost mu zajišťuje trvalou flexibilitu.

6. Nezávislost

Hodnota zlata je téměř nezávislá na hospodářském cyklu a vládním systému.

7. Trvanlivost

Zlato si chovává svou hodnotu takřka navždy. Je obtížné ho zničit.

Kde zakoupíte investiční zlato?

Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. V případě zájmu o zlato dovážené ze zahraničí můžete navštívit specializovanou prodejnu v Obecním domě, případně si ho objednat na zlate-mince.cz.

Publikováno: 06. 11. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Adam