Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Aby si rýma a kašel ani neškrtly

Venkovní teploty se snižují, vítr se zvedá, studeného deště přibývá. Spíše než v prochladlém exteriéru začínáme více času trávit v mnohdy přehřátém interiéru. Stačí pak, abychom se nedostatečně oblékli a při pobytu venku, jejž se snažíme minimalizovat, prochladneme. 

Dostaví se rýma, kašel, bolesti v krku, kterým lékaři říkají nemoci z prochlazení. S nimi hned samozřejmě nemusíme klepat na dveře ordinace praktického lékaře. Mnohdy nám pomůže teplá postel, koňská dávka vitamínů a horký čaj s medem. Ideálně v kombinaci s nějakými vhodnými přírodními doplňky stravy. Buďme ale konkrétní.

Nezapomínejte na minerály a stopové prvky

Do svého jídelníčku zařaďte hodně vitamínů, minerálů a stopových prvků. K tomu se pravidelně hýbejte, dopřávejte si dostatek čerstvého vzduchu a otužujte se. Postupně a nenásilně.

Vitamíny C a D

Jistě jste si všimli, že chřipkovým virům se daří především v období s minimálním množstvím slunečního svitu. Ten způsobuje, že se nám mimo jiné nedostává vitamínu D. Proto si jej naordinujte. Jeho zdrojem jsou například třeba tučné ryby. Důležitý je samozřejmě i vitamín C, který se podílí na tvorbě protilátek, jež má za následek zmírnění příznaků chřipky a nachlazení.

Když už nemoc udeří

Skutečnost je bohužel taková, že někdy nás chřipkový virus napadne, i když jsme prevenci věnovali maximum. Pak bude zapotřebí vytasit zbraně jiného druhu. Do boje se vybavte echinaceou, šťávou z cibule, zázvorem a česnekem. Obzvláště toho si dopřávejte opravdu hodně.

Zázračný česnek

Česnek je totiž dokonce významným přírodním antibiotikem, proto se nezdráhejte dávat si koňskou dávku. A pokud nechcete trápit okolí nepříjemným odérem z úst, užívejte ho ve formě potravinových doplňků. Allicor Super česnek+vitaminy od Naturvity vám například spolu s česnekem dodají i vitamíny B6, B12, C, E, betakaroten a biotin.

K tomu se zavrtejte do vyhřáté postele a popíjejte horký čaj s medem. A nezapomeňte myslet na něco hezkého. S dobrou náladou se totiž s chřipkou bojuje nejlépe. Uvidíte, že vám brzy bude líp.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.