Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zdraví

Aby si rýma a kašel ani neškrtly

Venkovní teploty se snižují, vítr se zvedá, studeného deště přibývá. Spíše než v prochladlém exteriéru začínáme více času trávit v mnohdy přehřátém interiéru. Stačí pak, abychom se nedostatečně oblékli a při pobytu venku, jejž se snažíme minimalizovat, prochladneme. 

Dostaví se rýma, kašel, bolesti v krku, kterým lékaři říkají nemoci z prochlazení. S nimi hned samozřejmě nemusíme klepat na dveře ordinace praktického lékaře. Mnohdy nám pomůže teplá postel, koňská dávka vitamínů a horký čaj s medem. Ideálně v kombinaci s nějakými vhodnými přírodními doplňky stravy. Buďme ale konkrétní.

Nezapomínejte na minerály a stopové prvky

Do svého jídelníčku zařaďte hodně vitamínů, minerálů a stopových prvků. K tomu se pravidelně hýbejte, dopřávejte si dostatek čerstvého vzduchu a otužujte se. Postupně a nenásilně.

Vitamíny C a D

Jistě jste si všimli, že chřipkovým virům se daří především v období s minimálním množstvím slunečního svitu. Ten způsobuje, že se nám mimo jiné nedostává vitamínu D. Proto si jej naordinujte. Jeho zdrojem jsou například třeba tučné ryby. Důležitý je samozřejmě i vitamín C, který se podílí na tvorbě protilátek, jež má za následek zmírnění příznaků chřipky a nachlazení.

Když už nemoc udeří

Skutečnost je bohužel taková, že někdy nás chřipkový virus napadne, i když jsme prevenci věnovali maximum. Pak bude zapotřebí vytasit zbraně jiného druhu. Do boje se vybavte echinaceou, šťávou z cibule, zázvorem a česnekem. Obzvláště toho si dopřávejte opravdu hodně.

Zázračný česnek

Česnek je totiž dokonce významným přírodním antibiotikem, proto se nezdráhejte dávat si koňskou dávku. A pokud nechcete trápit okolí nepříjemným odérem z úst, užívejte ho ve formě potravinových doplňků. Allicor Super česnek+vitaminy od Naturvity vám například spolu s česnekem dodají i vitamíny B6, B12, C, E, betakaroten a biotin.

K tomu se zavrtejte do vyhřáté postele a popíjejte horký čaj s medem. A nezapomeňte myslet na něco hezkého. S dobrou náladou se totiž s chřipkou bojuje nejlépe. Uvidíte, že vám brzy bude líp.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *