Jak se vyhnout vysokým pokutám za přetížené dodávky? Pořiďte si autováhu

Jak se vyhnout vysokým pokutám za přetížené dodávky? Pořiďte si autováhu

Za nedodržení váhového limitu může vaše firma zaplatit tučnou pokutu. Až do října roku 2018 mohli policisté pokutovat pouze řidiče, nově mají právo na udělení pokuty dopravním společnostem či majitelům vozidla. Speditéři, kteří své portfolio rozšířili o dodávky, protože se k nim vážou poněkud volnější pravidla, by měli počítat s tím, že si v případě přestupku sáhnou hluboko do kapsy. Překročení nosnosti vyjde až na půl milionu korun. Novela zákona nezapomněla ani na řidiče. Hříšníci byli v minulosti pokutování do výše 2500 Kč, nově zaplatí pět tisíc při přetížení vozidla o půl tuny a až do devíti tisíc za každou tunu. Přetěžování dodávek policistům dělalo vrásky od roku 2017, kdy dopravní policie zkontrolovala přes dva tisíce vozidel. Výsledky byly alarmující: 4 z 5 vytipovaných a převážených dodávek byly přetížené.

Kontrola váhy vozidla je snadná

Dopravce, který nechce riskovat pokutu, může vozidla kontrolovat pomocí automobilové váhy. Dobrou volbou jsou skladné a lehce přenosné nápravové autováhy. Zařízení je koncipováno s ohledem na možnost okamžitého použití a rychlého zvážení, jež trvá krátkou chvíli. Stačí, když vozidlo najede všemi nápravami na vážící plošinu. Automobilová váha se skládá z mechanické konstrukce (základová vana a most váhy) a elektroniky (indikátor a tenzometrické snímače).

Automobilové váhy od českého specialisty

Široké spektrum průmyslových vah, mezi kterými nechybí ani tenzometrická váha pro vážení letadel a vagónů, vyrábí od roku 1996 společnost TENZONA. Propojení špičkové techniky a mnohaletých zkušeností garantuje přesné a spolehlivé výsledky. Přítomnost snímačů POWERCELL PDX od Mettler Toledo s funkcí prediktivní diagnostiky umožňuje použití i v extrémních podmínkách. Resumé? Investice do průmyslové váhy je rozumným krokem pro každou zodpovědnou firmu, která chce mít peníze pod kontrolou. Přečtěte si o problematice více přímo na stránkách tenzona.cz.

Publikováno: 13. 06. 2020

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam