Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Ford Transit: Legenda mezi užitkovými vozy

Když se řekne spolehlivý užitkový vůz s dlouholetou tradicí, většina lidí si okamžitě vybaví Ford Transit. Aby ne, vždyť se vyrábí již 65 let – počítáme-li i Taunus Transit z roku 1953. Výroba „pravého“ Fordu Transit pak začala v roce 1965, kdy nahradil Ford 400E Thames.

Současná nabídka modelů Transit čítá čtyři základní provedení. Na své si přijdou zájemci o kompaktnější dodávku i ti, kteří vyžadují větší rozměry. Nejmenší model nese název Transit Courier. Další zástupci modelové řady pak Transit Connect, Transit Custom a Transit.

Čtyři základní varianty však mohou mít různá provedení. Výsledkem je nespočet verzí, které automobilka dělí do tří základních kategorií – Ford Transit Van (klasický plechový furgon), dodávka s kapacitou až pro 18 osob a podvozek pro valník nebo vlastní nástavbu.

Ford Transit se vyrábí v pěti délkách rozvoru:

  • L1,
  • L2,
  • L3,
  • L4 s prodlouženým zadním převozem,
  • extra dlouhý rozvor L5 pro podvozek.

Vybrat si můžete také ze tří různých výšek střech:

  • H1,
  • H2,
  • H3.
  • Největší současný furgon Transit Van nabízí slušných 15,1 m3 prostoru. K výhodám patří téměř vertikální boční stěny a velká rovná ložná plocha (délka 4,2 m). Dodávka bez problémů převeze až 5 ks europalet!

Pořídíte-li si verzi kombi, svezete až 9 cestujících. To samé platí také o podvozkové verzi, kde se do dvojkabiny vejde až 7 pasažérů.

Možnosti motorizace

Nejnovější generace Fordu Transit byla zpočátku nabízena pouze s motorem 2.3 TDCi, a to ve třech variantách s různým výkonem. Momentálně vozy pohání menší, ale výkonnější dvoulitrový motor 2.0 EcoBlue – opět ve třech výkonnostních verzích s 77, 96 a 125 kW. Nejsilnější varianta se chlubí 405 Nm točivého momentu.

Chcete se o Fordu Transit dozvědět více a případně poradit s výběrem? Informace najdete na www.vanscentre.cz – specialista na užitkové vozy vám doporučí vhodný model.

Štítky

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.