Na hypotéčním trhu se dějí zajímavé věci

Na hypotéčním trhu se dějí zajímavé věci

Přemýšlíte-li o hypotéce, nebo ji již využíváte a blížíte se ke konci fixačního období, zbystřete všechny smysly. Aktuální dění na hypotéčním trhu je totiž velmi zajímavé a vyplatí se ho sledovat bedlivěji než kdykoliv jindy. Prozradíme vám, na co si dát při výběru hypotéky pozor a jak dostat maximum z konce doby fixace.

Čas na nové bydlení je právě...teď!

Hypotéka je dlouhodobý závazek a měli bychom k ní proto přistupovat opatrně. Zvážili jste-li všechny pro a proti a došli k závěru, že ani z dlouhodobého hlediska nebudete mít problém úvěr řádně splácet, neváhejte. Úrokové sazby se momentálně pohybují na velmi nízko a hypotéka se tak skutečně vyplatí. Přesto však rozhodně nekývejte na první výhodnější nabídku a naopak se porozhlédněte po ještě výhodnějších alternativách. Se srovnáním jednotlivých produktů vám pomůže hypotéka kalkulačka, kterou najdete na známém portálu ušetřeno.cz. Pamatujte si, že úroková sazba není jediným faktorem, který ovlivňuje výši hypotéky. Podstatnou roli hrají i nejrůznější poplatky, které mohou s ohledem na mnohaletou dobu splácení konečnou splatnou částku výrazně zvednout.

Konec fixace můžete lehce využít ve svůj prospěch

Počet klientů, kterým v minulém a letošním roce končí období fixace, je rekordní a banky se o ně doslova přetahují. Pokud vám vaše stávající banka pro nové období nenabídla stejnou nebo výhodnější úrokovou sazbu, jednoduše využijte možnost refinancování hypotéky. Rozhodně však nečekejte na to, až vás bude banka informovat sama od sebe – praxe je taková, že věřitelé s novou nabídkou (většinou nevýhodnou) čekají na poslední chvíli a klienti pak přechod ke konkurenci nestihnou. Díky refinancování přitom můžete ušetřit desítky, ale i stovky tisíc (v závislosti na výši úvěrového rámce a délky splatnosti). Opět se vyplatí využít srovnávače na ušetřeno.cz, díky kterému budete ihned vědět, u které banky skutečně ušetříte.

Při výběru nezapomeňte zohlednit i nejrůznější benefity – např. Hypotéční banka nabízí splátkový kalendář až na 40 let, hypotéka Komerční banky zase umožňuje až roční odklad splátek.