Agrola vyrábí kvalitní jogurty ve skle. V čem se liší od průměru?

Agrola vyrábí kvalitní jogurty ve skle. V čem se liší od průměru?

Jogurty patří k nejoblíbenějším mléčným produktům a čas od času si na něm smlsne téměř každý. Pro mnoho lidí je jogurt nedílnou součástí každodenního jídelníčku, nicméně kvalita většiny produktů, které jsou aktuálně na trhu, není příliš uspokojivá. Na vině je změna norem, které platila ještě v bývalém Československu. Jinými slovy – po zrušení těchto norem kvalita jogurtů výrazně klesla a jsou do nich přidávány náhražky a zahušťovadla jako bramborová vláknina, kukuřičný nebo bramborový škrob, želatina apod. Naštěstí si lze stále pochutnat na kvalitních výrobcích, které poznáte na první pohled. Například česká společnost AGRO-LA vyrábí od roku 1993 tradiční jogurty ve skle.

Proč jsou jogurty Agrola tak dobré?

Kvalitní jogurty Agrola mají vyšší obsah vápníku, bílkovin a čistých mléčných kultur. Pravidelná konzumace pomáhá k znovuobnovení střevní mikroflóry, zlepšuje funkci trávení. Naopak se nemusíte bát přítomnosti chemických konzervantů a přídavků v podobě stabilizátorů a škrobů.

Jak probíhá výroba?

Unikátní je i výroba, která probíhá tradičním způsobem. Používá se nehomogenizované plnotučné mléko a k zahuštění pak sušené odstředěné mléko. Agrola přidává do jogurtů vlastní pečlivě vybranou směs bakterií mléčného kvašení (jogurtovou kulturu). Tato složka výrazně ovlivňuje chuť a konzistenci jogurtu. Vysokého obsahu bílkovin a vápníku je dosaženo přidáním sušeného odstředěného mléka. V souvislosti s tradiční recepturou stojí za zmínku i uzrávání jogurtu přímo ve sklenici, kdy se veškerý tuk usadí ve vrchní (cca 5 mm silné) vrstvě. Na první pohled tak výrobek budí dojem, že jde o jogurt s vysokým obsahem tuku, ale opak je pravdou – tuku se v jogurtech Agrola nenechází více než 3 g na 100 g výrobku a u ovocných druhů jen 2,8 g. Tukovou vrstvu lze navíc jednoduše odstranit a získat jogurt s obsahem cca 0,5 g tuku na 100 g výrobku.

A proč se výrobce rozhodl pro sklenici? Tento moderní obal se také podílí na celkové chuti jogurtu – nepobírá cizí pachy a příchutě.

Kvalitní jogurty Agrola seženete v obchodních řetězcích TESCO a AHOLD (prodejny Albert). V neposlední řadě také v podnikové prodejně v Jindřichově Hradci. Kontaktní údaje najdete na www.jogurtyveskle.cz

Publikováno: 26. 07. 2015

Kategorie: Strava

Autor: Adam

Tagy: jogurty agrola | jogurty ve skle | kvalitní jogurty