Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Byznys

Založit firmu svépomocí není jednoduché, ale ne nemožné

Podnikání je spojeno s celou řadou nepříjemností, které začínají již v zárodku. Předtím, než se pustíme do litého boje s konkurencí, musíme zvážit, zda je pro naše aktivity vhodnější OSVČ nebo společnost. Pokud jste se rozhodli pro nejoblíbenější formu společnosti – společnost s ručením omezeným, máte hned několik možností, jak se stát jejím jednatelem. Můžete si koupit již fungující, takzvanou ready-made s.r.o., případně si ji nechat založit na klíč. V obou případech ušetříte spoustu času a možná, možná i peněz…

Poslední možností je založit společnost vlastními silami. Ovšem pozor, bez zkušeností a znalostí můžete lehce narazit na problém, který vás vrátí na začátek celého procesu. Tím spíše, budete-li zakládat společnost na Slovensku. Slovenské právní prostředí je sice podobné tomu našemu, ale podobné neznamená stejné.

Nechceme vás však odradit a naopak bychom vás rádi nasměrovali na webové stránky www.zalozeniesropostup.sk, na kterých najdete komplexní postup ako si založit firmu. Je sepsán do dvanácti přehledných kroků a pokud je dodržíte, měli byste uspět.

Neměli byste zapomínat ani na registračné sídlo firmy, bez kterého nemůže být společnost zapsána do obchodního rejstříku. Nepotřebujete-li fyzickou kancelář, vsaďte na virtuální sídlo, které vás bude stát jen zlomek toho, co byste zaplatili za pronájem té skutečné. Virtuální sídlo má i další pozitiva, které si můžete přečíst na webu www.sidlofirmy.sk. Velmi výhodné tarify najdete na www.mojesidlo.sk.

Poté, co bude vaše nová společnost založena, ji naleznete na oficiálních stránkách slovenského obchodního registru www.orsk.sk. Další důležité informace, které se týkají problematiky daní, můžete sledovat na webu www.drsr.sk.